×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nordic Walking to coraz bardziej popularna forma spędzania aktywnie wolnego czasu. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że uprawiać go można prawie wszędzie.

Jednak prawdziwy relaks, nie tylko dla ciała ale i dla duszy, osiągnąć można maszerując z kijami w oddaleniu od miejskiego zgiełku, na trasie z pięknymi pejzażami, wdychając czyste powietrze. Tak właśnie jest na szlakach Szklarskiej Poręby.

To fantastyczne trasy do uprawiana Nordic Walking. Ten rodzaj aktywności fizycznej, w połączeniu z alpejskim klimatem charakterystycznym dla Szklarskiej Poręby, pozwala na prawdziwe wzmocnienie kondycji. Trudno przecenić zalety Nordic Walking. Jest to świetna forma aktywnego wypoczynku dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy tuszy.

Nordic Walking uprawiać można na trzech poziomach aktywności jako : zdrowotny, fitness i sportowy. Marsze z kijami to świetna forma odpoczynku w ruchu angażująca większość mięśni, wspomagającą odchudzanie, leczącą bóle głowy związane z częstą pracą przy komputerze.

Można ćwiczyć w ten sposób wytrzymałość. Etap najbardziej zaawansowany, w którego skład wchodzą: bieganie, skoki wchodzenie i schodzenie ze stromych zboczy, to już wyzwanie o charakterze sportowym. Niezależnie jednak jakich wyzwań oczekujemy od Nordic Walking malownicze trasy Szklarskiej Poręby w pełni im sprostają. Zapraszamy przez cały roku na wędrówki z kijami po naszych szlakach ! (tekst: Anita Kaczmarska)

Instruktorzy Nordic Walking z certyfikatem: