×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dobrze trafiłeś ! Nie ważne czy jesteś świetnym narciarzem, czy dopiero próbujesz jazdy na dwóch bądź jednej desce. U nas znajdziesz łagodne stoki dla nowicjuszy i strome trasy dla najbardziej wyrafinowanych narciarzy !

Szklarska Poręba największym ośrodkiem narciarskim w polskich Karkonoszach i jednym z największych w Sudetach. Amatorzy białego szaleństwa mają do dyspozycji prawie 15 km tras i 14 wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych. Większość jest na stokach górującej nad miastem Szrenicy. 

Skiarena Szrenica oferuje ponad 12 km tras zjazdowych i stoków slalomowych. Od sezonu 2011/2012 są one poszerzone i w 100% dośnieżane na całej długości Narciarze mają do dyspozycji 3 krzesełkowe koleje linowe i 4 orczyki o łącznej przepustowości ponad 10 tys. osób na godzinę. W 2010 roku  do użytku  oddano nową kolejkę linową „Karkonosz-Express”. Ta „sześcioosobowa kanapa” to najdłuższy tego typu wyciąg w Polsce. Narciarze na górę wjeżdżają w zaledwie osiem i pół minuty pokonując 2,4 km. Dolna stacja wyciągu powstała tuż obok istniejącej I sekcji wyciągu na Szrenicę. Górna stacja zlokalizowana jest nieopodal Świątecznego Kamienia, powyżej rozwidlenia nartostrad Lolobrygida i Śnieżynka. W ciągu godziny na górę wyjeżdża prawie 2 tysiące osób. Więcej o nowym wyciągu...

Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Najwięcej emocji wytrawnym, dobrym narciarzom gwarantuje trasa zjazdowa FIS tzw. Ściana, której nachylenie stoku wynosi miejscami nawet 50%. Najdłuższa trasa - nartostrada Lolobrygida ma długość ponad 4400 m. Znany, lubiany i raczej łatwy "Puchatek" oferuje nocne jazdy aż do godziny 22:00.  Ponadto jest wiele stoków w samej Szklarskiej Porębie. 


Doskonałe warunki klimatyczne, przyrównywane do tych panujących w Alpach, pozwalają utrzymać się grubej pokrywie śnieżnej nawet do wczesnej wiosny. Północne stoki Szrenicy sprawiają, że na nartach jeździ się tutaj jeszcze w kwietniu i mimo wysokich temperatur oraz  słońca, śnieg długo jest zmrożony.

Początkujący narciarze znajdą u nas znakomite warunki do nauki na stokach , których nie brakuje w centrum Szklarskiej Poręby. Tam również wypożyczyć można buty i narty na każda stopę od najmniejszej po największą, a wykwalifikowani instruktorzy szybko nauczą jak utrzymywać równowagę na deskach. Ale uwaga ! Białe szaleństwo uzależnia !

W Szklarskiej Porębie śmiało można planować wypoczynek nie tylko w szczycie sezonu zimowego, ale również pod koniec zimy i wczesną wiosną z gwarancją śniegu. Marcowe szusy mają swoich stałych zwolenników, którzy od lat planują jazdę w promieniach wiosenneg  slońca.  Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

Zobacz filmy: o kompleksie narciarskim SkiArenaEASY SKI-pierwsze kroki na nartach

Cykliczne imprezy i zawody narciarstwa zjazdowego w Szklarskiej Porębie:

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie
Mistrzostwa Przedszkolaków w narciarstwie zjazdowym
Turniej Czterech Stoków - zawody narciarskie dla dzieci
Sudecka Młodzieżowa Liga sportowa  - zawody w narciarstwie zjazdowym
Puchar Radiowej Trójki w Narciarstwie Zjazdowym
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych
Gwiazdy na Śniegu - gwiazdy polskiego showbiznesu na stokach SKIARENY Szrenica
Puchar Burmistrza Szklarskiej Poręby w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie
Memoriał im. Egona Myśliwca w Narciarstwie Zjazdowym