×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szlaki turystyczne Karkonoszy i Gór Izerskich

Turystyka piesza ma w naszych górach bogate, kilkusetletnie tradycje.

Sudety Zachodnie to region o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej. Sieć szlaków turystycznych, prowadzących od atrakcji do atrakcji, od schroniska do schroniska, stwarza bardzo przyjazny klimat dla górskich wędrówek i to nie tylko dla wprawionych piechurów.

Przez Góry Izerskie i Karkonosze przebiega Główny Szlak Sudecki GSS im. Mieczysława Orłowicza, oznakowany kolorem czerwonym, który zaczyna się w Świeradowie Zdrój i po przejściu całych Sudetów (około 350 km) kończy przebieg w Paczkowie. Pozostałe szlaki znakowane kolorem zielonym, żółtym, niebieskim i czarnym to szlaki łącznikowe, obiegowe lub wersje GSS.

Ponadto na terenie Szklarskiej Poręby wytyczone zostały tematyczne szlaki turystyczne. W trakcie spaceru wybraną trasą można zapoznać się z historią, kulturą, tradycją oraz dawnymi wierzeniami i obyczajami mieszkańców Karkonoszy i Gór Izerskich.

Zapraszamy na wędrówki po Szklarskiej Porębie i odkrywania naszych największych atrakcji. Poznaj królestwo Karkonosza  na trasie  Magicznego Szlaku Ducha Gór,  znajdź najcenniejsze skarby Szlaku Walońskiego i spędź miło czas wędrując z fraszkami Dużej Sztaudyngerowskiej Trasy Turystycznej albo podziwiaj Karkonosze i Góry Izerskie spacerując z Wlastimilem Hofmanem po szlaku jego imienia.

Natomiast wszystkich miłośników przyrody zapraszamy na spacery ścieżkami przyrodniczymi Karkonoskiego Parku Narodowego. więcej...