×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przesilenie letnie - dzień dawnych słowiańskich obrzędów

W związku z zagrożeniem koronawirusem z upoważnienia Burmistrza Szklarskiej Poręby odwołuję od 12 marca 2020 r. do końca miesiąca wszystkie planowane wydarzenia i warsztaty w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej

Praca nad strategią kultury w mieście idzie pełną parą

Kreatywny czas epidemii z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej

Rozrywkowa ;-) bomba na Dzień Kobiet

Trójka Górom - Góry Trójce (fot. M. Kaźmieruk)

Coś więcej niż trzy radiowe dni z gór

Wojciech Mann ze śniegu (fot. Damian Stoszko)

Taka zima (zła czy dobra?). Nim jednak rzeźby zamieniły się w to, czym przed wyrzeźbieniem były – zwałami śniegu, było wiele kreatywnej zabawy

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego w Szklarskiej Porębie

Ania Rusowicz, wokalistka i kompozytorka znana w Szklarskiej Porębie doskonale, otrzymała nagrodę DUCHA GÓR 2020

Wernisaż wystawy Rafała Boettner-Łubowskiego w jeleniogórskim BWA

Na elitarnej aukcji fotografii artystycznej będzie można zakupić Trylańskiego

Spotkania • zawody • wydarzenia • koncerty, czyli co się będzie działo w Szklarskiej Porębie

Konferencja europejskich kolonii artystycznych w Kazimierzu Dolnym

Podsumowanie IX edycji Letniego Festiwalu Sztuki – ArtSkweru

Turniej minigolfa im. Piotra Kaczmarskiego w ESPLANADZIE

Doroczny Piknik pod Szrenicą udał się doskonale!

Starego Che, stołecznych folkersów i poszukiwaczy skarbów połączy na scenie Szklarska Poręba

Od 52 lat spotykają się przy ognisku by pośpiewać, pograć i i pobawić się w turystyczno-studenckim klimacie

Spotkanie z mistrzami hutniczej sztuki szklarskiej, czyli NOWA ERA SZKŁA

Przed nami dwadzieścia dni niezwykłych przeżyć. Mistrzowie szklarskiej sztuki przeniosą nas w podróż pełną koloru, pięknej formy i cudownej atmosfery jaką tworzą. Będziemy mogli podziwiać szklane kobalty, błękity, malachity i oranże przeplecione żółtym i złotym tycjanem. Dla najmłodszych, ale także starszych pasjonatów szkła, przygotowaliśmy specjalną ławeczkę, przy której będziecie mogli stworzyć swoje własne arcydzieła ze wspaniałego i wyjątkowego szkła selenowo-kadmowego, a wszystko pod czujnym okiem naszych mistrzów. Na pewno uda się zrobić pamiątkowe zdjęcia i co chyba najwspanialsze, na własne oczy przekonać się że niełatwe, ale jakże piękne i bardzo satysfakcjonujące jest tworzenie szklanych form, których będzie blisko trzydzieści. Powstaną piękne kieliszki, smukłe i nieco pełniejsze wazony, czarki, karafki, a także okazałe i nietuzinkowe formy artystyczne – wielobarwne, przepełnione światłem i magiczną strukturą.

  • Hits: 553
  • Hits: 558
  • Hits: 511
  • Hits: 648
  • Hits: 614
 

Zrobimy to szkło razem z Wami!

Zapraszamy 10 do 30 sierpnia 2019 r. do LEŚNEJ HUTY mistrza Henryka Łubkowskiego w Szklarskiej Porębie przy ul. Kołłątaja 2.

Źródło: The Signs

Podczas tegorocznej edycji święta smaku, zapachu i rękodzieła w Jeleniej Górze — 17. Wystawy Produktów Regionalnych Wyprodukowano pod Śnieżką — rozegra się pojedynek pomiędzy szefami domowej kuchni a zawodowymi kucharzami

Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Powiatem Jeleniogórskim zaprasza 6 września 2019 r. na Plac Ratuszowy w sercu Jeleniej Góry. Będzie pachnieć miodami, serami, naturalnym wędlinami, przyprawami i chlebem. Wszystko za sprawą ponad stu wystawców z polskiej i czeskiej strony gór. Uczcie dla podniebienia, towarzyszyć będzie uczta dla oka, bowiem lokalni twórcy prezentować będą też efekty pracy swoich rąk. To prawdziwa gratka dla amatorów regionalnych pamiątek.

Dla ducha organizatorzy przewidzieli koncerty lokalnych kapel folkowych, kreatywne warsztaty dla dzieci oraz koncert gwiazdy - GOORALA.

Tradycyjnie przyznane zostaną też  Karkonoskie Jelonki za:

  • Najciekawszy Produkt Karkonoski
  • Karkonoski Produkt Spożywczy

Święto tego, co w Karkonoszach, Górach Izerskich i nieopodal mamy najlepszego nie jest jednak ograniczone terytorialnie. W bitwie może wziąć udział każdy — zarówno zespoły z naszego subregionu, jak i z Poznania, Wrocławia, czy Lublina. Ważne by w swoich potrawach wykorzystały produkt wyprodukowany pod Śnieżką, co rozumieć należy jako wytworzony nie dalej jak 100 km od Jeleniej Góry. Na etapie eliminacji organizatorzy czekają na receptury dań słodkich (deser) i wytrawnych (przekąska, przystawka, zupa lub danie główne) z użyciem produktu wyprodukowanego pod Śnieżką. Dania i sposób ich przygotowania należy opisać, sfotografować lub sfilmować.

Uwaga: dania nie mogą być pieczone, ani wymagające dłuższego schładzania.

Przesłane przepisy wraz ze zdjęciem do 14 sierpnia 2019 roku organizatorzy, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, będzie na bieżąco publikować na Facebooku (KARRPL).

Jury wyłoni 19 sierpnia 2019 r. czterech autorów – dwóch AMATORSKICH i dwóch ZAWODOWYCH, których organizator zaprosi do udziału w finale konkursu. Jury swój werdykt oprze na ocenie merytorycznej przepisów oraz na liczbie reakcji, komentarzy i udostępnień które zgromadził post zawierający zgłoszenie.

Kto okaże się zwycięzcą? Kto zaserwuje zgromadzonej publiczności najlepszą regionalną potrawę? O tym zdecyduje jury i zgromadzona publiczność!

Bitwę na smaki poprowadzi dziennikarz kulinarny Paweł Loroch, który również poprowadzi swoje show kulinarne.

Więcej o tym, jakże wyjątkowym wydarzeniu, na stronie organizatora — KARR S.A.

(źródło: KARR S.A.)

ArtSkwer • Letni Festiwal Sztuki 2019 został uroczyście zainaugurowany w ubiegłą sobotę