×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wernisaż wystawy Rafała Boettner-Łubowskiego w jeleniogórskim BWA

Rafał Boettner-Łubowski: Rozważania autotematyczne (2018–2019).
Wernisaż 20 grudnia (piątek) o godz. 17.
Biuro Wystaw Artystycznych przy Długiej w Jeleniej Górze.
Ekspozycja do 11 stycznia 2019 r.

Wystawa prezentuje prace poświęcone „sztuce o sztuce”. To przede wszystkim przestrzenne: instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie). Skonfrontowane są z tekstami nadającymi im dodatkowe znaczenia oraz nowe wymiary kontekstualne. Sugestie autotematyczne kreowane na dwóch płaszczyznach. Pierwsza z nich dotyczy rozważań o ogólnych rozwiązaniach oraz zagadnieniach artystycznych, bliskim Autorowi. Druga - poświęcona jest refleksji na temat jego twórczości własnej.

Wystawione zostały także wcześniejsze prace Boettnera-Łubowskiego. Dzieła o charakterze autotematycznym, stworzone przez niego w latach 2014-2017. Wystawa będzie podsumowaniem realizacji części projektu artystyczno-badawczego, nad którym Artysta pracuje od 2017 roku na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Rafał Boettner-Łubowski (ur. 1974) – rzeźbiarz i artysta sztuk wizualnych. Zajmuje się również teorią, krytyką i promocją sztuki. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej: sztuki piękne. Profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Tworzy instalacje, obiekty i kompozycje rzeźbiarskie oraz prace malarskie, podejmujące relacje dialogiczne i polemiczne z istniejącymi już dziełami, postawami i poetykami twórczymi. W swojej sztuce odnosi się także do możliwości technik cyfrowych. Bardzo często inspiracją dla jego wypowiedzi twórczych jest szeroko rozumiana tradycja artystyczna: antyczna, nowożytna i XIX-wieczna oraz sztuka współczesna, z którą koresponduje i polemizuje.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2019, jako efekt projektu badawczego dr. hab. Rafała [Boettnera]-Łubowskiego – pracownika Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz przy pomocy finansowej Miasta Jeleniej Góry.

Źródło: BWA w Jeleniej Górze