×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

ul. 11 Listopada 2
tel. 75 717 29 32
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www: www.szkolahofman.szkolnastrona.pl


Piątka
, bo tak potocznie nazywana jest nasza szkoła od 1 września 2000 r. ma swoją siedzibę przy ul. 11 Listopada.W budynku dydaktycznym, ulokowanym na skraju lasu z dala od ruchliwych ulic, znajdują się prócz izb lekcyjnych:
- świetlica z centrum informacji multimedialnej wyposażonym m.in. w cztery stanowiska komputerowe dostępne dla uczniów,
- biblioteka,
- gabinet pielęgniarski,
- gabinet pedagoga szkolnego, wyposażony w dwa stanowiska komputerowe, przystosowany do prowadzenia terapii
- gabinet logopedy
- najnowocześniejsza w naszym mieście pracownia informatyczna.

Nasze atuty

Nasze atuty to bezpieczeństwo i przyjazne środowisko dla uczniów. W tej niewielkiej szkole Wasze dziecko nigdy nie będzie anonimowe. Wiemy,  że jest to warunek konieczny do prowadzenia skutecznej pracy wychowawczej i dydaktycznej.

  • Od klasy I nauczamy informatyki i języka angielskiego.
  • Szczególną opieką otaczamy uczniów klas najmłodszych, przygotowane dla nich sale lekcyjne posiadają bogate wyposażenie w pomoce dydaktyczne, zestawy RTV oraz dywan do zabaw i „”pracy w kręgu”. Izby lekcyjne zostały w tym roku wyposażone w zupełnie nowe, bezpieczne i ergonomiczne meble (regały, stoliki, krzesełka itp.).
  • Zajęcia sportowo-ruchowe prowadzone są w przestronnej,  świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej.Od września 2010 dysponujemy zbiorem wspaniałych pomocy do organizowania gier i zabaw ruchowych zakupionych w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”.
  • Uczniowie zapisani do świetlicy mają możliwość korzystania z obiadów. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.00
  • Uczniowie klas I-III, pod opieką wychowawczyń świetlicy, udają się po lekcjach na stołówkę do LO/gimnazjum oddalonego zaledwie o 100 m. Po gorącym posiłku wracają do świetlicy szkolnej na dalsze zajęcia. Czas pracy świetlicy, zgodnie z sugestiami rodziców, zostanie w przyszłym roku szkolnym wydłużony o godzinę.
  • Uczniowie zamieszkujący w znacznej odległości od szkoły mogą skorzystać z dowozu –koszty biletów miesięcznych są refundowane.
  • Dużą wagę przykładamy do zapewnienia naszym uczniom bezpieczeństwa oraz prowadzenia działań profilaktycznych, które uczą dzieci jak reagować na potencjalne zagrożenia.
  • Budynek i posesja szkoły są monitorowana przez system kamer.
  • W szkolnym „miasteczku ruchu drogowego” policjanci rokrocznie nadzoruję praktyczną część egzaminu na kartę rowerową.
  • Uczniowie klas I-III korzystają z szatni przeznaczonej wyłącznie dla nich. Uczniowie klas IV-VI posiadają indywidualne szafki na odzież i obuwie zmienne.