×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W dniach od 9 do 23 lutego na terenie Dolnego Śląska odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – Dolny Śląsk 2010.  Olimpiada w sportach zimowych jest największą imprezą sportową dzieci i młodzieży w wieku od 15–16 lat, która odbywa się co roku w Polsce. W wybranych miastach województwa dolnośląskiego rozegrano szereg konkurencji, w których udział wzięło ok. 1800 młodych sportowców z całej Polski. Również w Szklarskiej Porębie miały miejsce olimpijskie starty w konkurencji narciarstwo klasyczne – biegi. Do naszego  miasta przyjechało około 200 zawodników, którzy mieszkając w Szklarskiej Porębie  mieli okazję, w wolnych od sportowych rywalizacji chwilach, poznać atrakcje turystyczne Szklarskiej.

W Olimpiadzie wystartowali także uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera:

W kategorii juniorek A startowały (maturzystki) : Karolina Maruszczak, Magdalena Łoźnicka, Tatiana Gawron
w kategorii juniorów A (maturzyści) : Sebastian Andrejczuk, Michał Krajewski i Grzegorz Łabuz
w kategorii juniorek B (kl. II i I ): Klaudia Wawrzonek, Paula Boczula
w kategorii juniorów B ( kl. II i I ) Sebastian Bykowski,  Adrian Cheba, Paweł Mołczan
Największym osiągnięciem był srebrny medal  sztafety   MKS Karkonosze ( nasze maturzystki) w składzie:  Karolina Maruszczak  i  Tatiana Gawron.
Najwyżej indywidualnie uplasowała się Karolina Maruszczak na 6 miejscu w biegu sprinterskim.

W ostatecznej klasyfikacji Dolny Śląsk znalazł się na trzecim miejscu za Śląskiem (drugie) i Małopolską (pierwsze).
W klasyfikacji wojewódzkiej najlepsi byli nasi saneczkarze. Rywalizację klubową w saneczkarstwie wygrały Karkonosze Jelenia Góra. Biathloniści zajęli miejsce drugie a narciarze biegowi uplasowali się na trzeciej pozycji.

23 lutego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie odbyła się uroczysta  ceremonia zamknięcia Olimpiady, którą swą obecnością zaszczycił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak.