×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pomimo ciężkich warunków pogodowych (mróz) i przeciwności losu ( braki w dostawie energii elektrycznej) 20 grudnia na Polanie Jakuszyckiej odbył się pierwszy bieg z cyklu zawodów narciarskich dla amatorów  - Salomon Nordic Sunday. Na starcie dystansów mega i mini stanęło prawie stu zawodników.
Rywalizację punktualnie o godzinie 11 rozpoczęli zawodnicy, którzy mięli do pokonania trzy 2 kilometrowe pętle. Pierwszy na mecie  zameldował się Mateusz Zawół, kolejny zawodnik przybiegł na metę blisko 50 sekund później. Na starcie pierwszej edycji SNS stanęły również panie. Najlepsza okazała się Aneta Kapucka z czasem 18:04 min.
Startujący zmagali się nie tylko z trudną trasą, ale także z mrozem i porywistym wiatrem , który utrudniał rywalizację.
Godzinę później ruszyli na trasę zawodnicy na dystansie mega. Tu już  nie było żartów. Nawet najlepsi po skończonym biegu wykazywali duże oznaki zmęczenia. Gratulacje tym większe, że startujący to grupa amatorów uczestniczących w zawodach po raz pierwszy. Dystans 12 km najszybciej pokonał Michał Krajewski, który zdeklasował rywali. Drugi na mecie - Paweł Kimbort stracił do zwycięzcy blisko 4 min. Podobnie jak i na dystansie mini, nie zabrakło również rywalizacji wśród płci pięknej. Zwyciężczynią na dystansie 12 km została Renata Kołomańska.