×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dwa szybkie biegi — krótki i długi — rozgrzewką przed koronną pięćdziesiątką

Na 6 kilometrów nie mieli sobie równych Piotr Skowron i Dorota Kuźma. a wśród zawodników nie zabrakło Waltera Judki, który jako jedyny ukończył wszystkie edycje Biegu Piastów od pierwszego w 1976. Pod koniec lutego obchodził osiemdziesiąte urodziny, ale ciągle utrzymuje się w dobrej formie.

Drugi piątkowy bieg — na 30 km stylem dowolnym, zaliczany się do światowego cyklu narciarskich biegów długich Worldloppet. Po kapitalnym biegu zwyciężył ze sporą przewagą Adam Cieślar. Wśród pań Magdalena Kobielusz wygrała po pasjonującej walce z Eweliną Marcisz. Trzecie miejsce zajęła znakomitej czeska polityczka z Liberca, dawna biegaczka wyczynowa — Zuzana Kocumová.

3. Zuzana Kocumova 90'06"

Bieg na 30 km ukończyło 519 osób, w tym 83 kobiety.

3. Jadwiga Grynkiewicz 21'16"

Bieg na 6 km ukończyło 689 osób, w tym 260 kobiet.

W sobotę 4 marca o godz. 9 biegacze wystartowali do koronnego dystansu Biegu Piastów na 50 km. W niedzielę zaś o godz. 10 wystartują na 25 km. Można się jeszcze zapisać, ale tylko w biurze wydawania numerów startowych na ulokowanym w DCS Polana Jakuszycka. Wolne miejsca są tylko w ostatnim sektorze startowym.