×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W znakomitych warunkach śniegowych, przy kilku stopniach mrozu, w sobotę 4 lutego, na izerskich trasach narciarskich rozegrana została VI Sztafeta Piastów. Zwyciężył Skowron Team. Organizatorzy, stowarzyszenie Bieg Piastów, cieszy się z frekwencji. Wystartowało aż 18 zespołów, a na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie znowu zaroiło się od biegaczy.
Trzykilometrowa trasa wiła się wokół i poprzez Polanę Jakuszycką. Na dwóch pierwszych zmianach obowiązywał styl klasyczny, a na trzeciej i czwartej dowolny styl.

VI Sztafeta Piastów w Jakuszycach

Zwycięzcami okazali jeleniogórzanie: trener Piotr Skowron z zawodnikami — Adrianem Kochmanem, Dawidem Gibą i Jonaszem Bakunem. Pokonali silną ekipę XC-Sport Racing Team z utytułowanym Pawłem Kliszem oraz jakuszyckimi błyskawicami: Łukaszem Bronowickim i Sergiuszem Wieczorkiewiczem, a także Sławomirem Sikorą. Drugie miejsce zapewnili sobie na ostatniej zmianie pokonując Team Beskidy 1.
W mikstach najlepsza okazała się ekipa Biegowki.eu Smykofski. Połączone siły jeleniogórskiej rodziny Judków — Moniki i Pawła z Wojciechem Smykowskim i Magdaleną Andrzejewską.
W gronie sztafet żeńskich wygrała stołeczna drużyna Towarzystwa Narciarskiego Wesoła-Rolkowisko, złożona z Katarzyny Witek, Doroty Kuźmy, Patrycji Szwed i Doroty Zuberskiej.

Kolejnymi zawodami narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach będzie XLVII Bieg Piastów od 25 lutego do 5 marca. Zapisy na wszystkie dystanse, od 6 do 50 km, są wciąż otwarte. Wystarczy zerknąć na www.bieg-piastow.pl.