×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Małkiński i Jetmarová zwyciężyli w III Memoriale Stanisława Michonia biegnąc 15 kilometrów techniką klasyczną

Druga konkurencja 43. Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego to był piękny bieg. W znakomitej atmosferze, na wymagającej trasie, z podbiegami z Rozdroża pod Działem Izerskim, przez trasę Herberta na Cichą Równię. Urocze odcinki z podbiegami, krótszymi na trasach Maćkowiaka i Jeleniogórskiej, zjazdami trasą TV Polonia i Górnym Duktem Końskiej Jamy do Jakuszyc. Aura okazała się łaskawa, pokazało się słońce, nie wiało.

„Padał deszcz, więc były obawy, że trasy na Bieg Piastów nie zostaną przygotowane idealnie. Tory wyglądały jakby wycięto je żyletką”, mówił Krzysztof Małkiński, który wygrał po walce z doświadczonym, świetnym Czechem Danem Šlechtą. Oderwał się od niego na zjeździe i wygrał ze sporą przewagą.

„Śnieg był dzisiaj bardzo szybki, a trasa jak zawsze tutaj, jest świetnie przygotowana”, powiedziała na mecie Jana Jetmarová, bezkonkurencyjna wśród pań.

Do mety dobiegło 405 osób, w tym 106 kobiet. Setka brała udział w Mistrzostwach Wojska Polskiego. Mistrzami okazali się Krzysztof Pływaczyk i Małgorzata Kalita.
Bieg na 15 km upamiętnia Stanisława Michonia — zwycięzcę I, III i IX Biegu Piastów. Był znakomitym trenerem młodzieży, barwną osobowością polskiego środowiska narciarstwa biegowego.

Tego dnia rozegrano również Bieg Przedszkolaka na dystansie około 300 metrów. Z przygodami, z radością, sportową przygodę przeżyło około osiemdziesięcioro dzieci.