×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W tym roku Duch Góry okazał łaskawość dla VI edycji Maratonu Karkonoskiego. Zawodnicy nie musieli zmagać się ani z deszczem, który przepowiadały niektóre serwisy pogodowe, ani z nadmiernym upałem. Na starcie stanęło łącznie 552 śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się ze swoimi słabościami na dwóch dystansach:
  • ULTRA (46,7km) - 442 zawodników
  • MINI (16km) - 110 zawodników

Dodatkową atrakcją w tym roku był Mini  Maraton dla dzieci, w którego szranki stanęło wielu przyszłych maratończyków.

Start oraz meta zlokalizowane zostały przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Pierwsze 2km to morderczy podbieg, na którym trzeba raczej oszczędzać siły, ponieważ choć grzbiet Karkonoszy wydaje się być prosty, to jest to jedynie złudzenie. W maratonie Karkonoskim najtrudniejszym sprawdzianem jest zmienna nawierzchnia. Od płaskich odcinków do kamienistych "telewizorów", po których trzeba skakać niczym kozica, a to przy zmęczonym organizmie nie jest takie proste i wymaga ciągłego skupienia.

Na mecie czekała na uczestników niespodzianka - ufundowany przez Termy Cieplickie basen, w którym mogli się ochłodzić.

• FARON Robert (04:16:35)

Z naszego miasta najlepszym  na dystansie ULTRA był Piotr Paliński (TS Regle) z dystansem 05:29:42.

Wszystkich uczestników podziwiamy i składamy Im gorące gratulacje. Dziękujemy też wszystkim, którzy przybyli pod stację wyciągu oraz obstawiali poszczególne etapy Maratonu, jak też przypadkowym turystom na trasie za wspaniały doping i wsparcie jakiego udzielali biegaczom.