×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska herb

Szklarska Poręba przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR), którego celem jest zapewnienie harmonijnego i wielostronnego rozwoju miasta poprzez adaptacje starych zasobów do nowych potrzeb, co zapewni poprawę warunków życia w mieście, ochronę i zachowanie tych zasobów, integrację form historycznych i współczesnych oraz wyrównanie standardów nowych i starych zasobów.

Ustawa z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji wprowadza definicję rewitalizacji:
Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowane terytorialnie, prowadzone przez interesariuszy rewitalizacji na podstawie gminnego programu rewitalizacji.”

Proponowane inwestycje miejskie w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Szklarskiej Poręby:

  1. Rozbudowa i przebudowa budynku w Szklarskiej Porębie przy ul. Turystycznej 2 na budynek Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej - będzie siedzibą MOKSiAL - u i Promocji Miasta i Biblioteki Miejskiej.

  2. Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku koszarowego byłej stołówki na budynek Administracji publicznej - siedzibę Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z niezbędną infrastrukturą komunikacyjną i techniczną, przy ul. 1 Maja 53. Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z budową bazy technicznej z zapleczem dla MZGL.

Aby prawidłowo wykonać Gminny Program Rewitalizacji Szklarskiej Poręby chcemy poznać Państwa zdanie na temat działań rewitalizacyjnych na terenie miasta. Prosimy o wypełnianie zamieszczonej poniżej ankiety oraz wszelkie uwagi na temat wymienionych obszarów, jaki i innych terenów, które Państwo zaproponują.

Uwagi i wnioski będzie można składać osobiście w Urzędzie Miejskim lub przesłać listownie na adres Future Green Innovations S.A. ul. Podole 60, skrytka 62,
30-394 Kraków lub mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA ANKIET (pobierz ankietę):
Rewitalizacja Szklarska Poręba
Termin składania uwag i wniosków do 2 marca 2016 roku

Kto będzie odpowiedzialny za wykonanie Gminnego Programu Rewitalizacji Szklarskiej Poręby?

Na podstawie zawartej umowy wykonawcą Gminnego Programu Rewitalizacji dla Szklarskiej Poręby jest firma FUTURE GREEN INNOVATIONS S.A., ul. Podole 60, 30-394 Kraków - niezależna firma konsultingowa świadcząca usługi z zakresu ochrony środowiska, doradztwa, monitoringu, outsourcingu oraz planowania przestrzennego. Spółka wykonuje kompleksowe opracowania i raporty oddziaływania inwestycji na środowisko, inwentaryzacje przyrodnicze oraz monitoringi ornitologiczne i chiropterologiczne. Udziela porad prawnych z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody. Skutecznie realizuje i konsultuje projekty biznesowe oraz badawczo-rozwojowe

Więcej informacji na stronie internetowej:
www.greenfuture-projekt.pl

Future GreenInnovations

Prezentacja do pobrania [2.23 MB]
Rewitalizacja