20 marca odbyło się zorganizowane w ramach projektu „Zdolna Dolna –
wspólnie możemy więcej” wydarzenie promujące ten rejon miasta,
upowszechniające wiedzę na temat jego historii i urody a przede
wszystkim integrujące lokalną społeczność.
W programie przewidziano:
- przejazd bryczką, nowym „konnym szlakiem kanapowym”, po
najpiękniejszych zakątkach Szklarskiej Poręby Dolnej i Średniej,
- ognisko z pieczeniem kiełbasek w Chacie Izerskiej,
- opowieści i wspominki na temat „jak to drzewiej bywało”... w
Szklarskiej Porębie Dolnej,
- wspólne śpiewanie do akordeonowego grania.
W wydarzeniu uczestniczyło 55 osób mieszkańców, członków Partnerstwa i
Stowarzyszenia, zaproszonych gości i przyjaciół Zdolnej Dolnej. Nie
zabrakło Arkadiusza Wichniaka Burmistrza Szklarskiej Poręby z małżonką,
Grzegorza Sokolińskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej z małżonką,
Donata Pawłowskiego Komendanta Komisariatu Policji oraz zawsze
wspierającego wszelkie społeczne działania Ojca Marka Sowińskiego,
Proboszcza Parafii p.w. Bożego Ciała oo. Franciszkanów.
O godzinie 1710 spod Kościoła p.w. Niepokalanego Serca NMP stojącego przy ulicy Piastowskiej w Szklarskie Porębie Dolej wyruszyło 10 bryczek w trasę opracowaną przez uczestników projektu (zdjęcia), pracowników MOPS (przebieg trasy), przy merytorycznym wsparciu Panów Pieczko (ojca i syna) – właścicieli części wynajętych bryczek. Całość – trasa, zdjęcia oraz opis najpiękniejszych, mijanych po drodze miejsc znalazła się w wydanej na tę okoliczność broszurze zatytułowanej podobnie jak projekt „Zdolna Dolna – wspólnie możemy więcej” . Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali po egzemplarzu, a reszta z 500 wydrukowanych sztuk służyć będzie do promowania zarówno podjętych działań, samego Partnerstwa jak i całej Szklarskiej Poręby, ze szczególnym wskazaniem rejonu Dolnej.
Druga część wydarzenia zapełniona została strawą dla ducha: opowieściami o historii tej najstarszej części miasta w wykonaniu Przemysława Wiatera, doktora historii i radnego Szklarskiej Poręby Dolnej; wspólną zabawą i śpiewaniem z muzyczną oprawą przygotowaną przez naszego mistrza akordeonu Zygmunta Golę. Gościnie wystąpiła Pani Irena Wichniak z pięknie wykonanymi utworami klasycznymi i światowymi standardami. Strawę dla ciała w postaci kiełbasek przy ognisku, pysznych flaczków, bigosu, chleba ze smalcem i ciasta już w Chacie Izerskiej zapewnili Państwo Stanisze. Jest co wspominać, o czym świadczy między innymi garść zdjęć zamieszczona poniżej.
Dobiega końca projekt „Zdolna Dolna – wspólnie możemy więcej” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jestem przekonana, że jego pozytywne efekty odczuwać będziemy jeszcze przez długi czas – choćby w postaci projektów (przywoływanych w poprzednich informacjach o realizacji działań), a przede wszystkim w postaci więzi i chęci współpracy trwale łączącej uczestników i przyjaciół Zdolnej Dolnej. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w rozwiązywanie problemów miasta oraz w integrowanie naszej społeczności
Elżbieta Pawłowska – koordynator projektu
Z życia miasta
"Zdolna Dolna" promuje rejon z siedzenia bryczki
- Podrobnosti