×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Bieg Przedszkolaka - pierwszy bieg podczas Festiwalu Narciarstwa Biegowego

Radosne Piastów bieganie po górach i #NaPolanie

Dzień rozpoczął radosny Bieg Przedszkolaka z udziałem około 70. dzieci, które biegały na Polanie Jakuszyckiej. Potem kolorowy peleton narciarzy — startując w trzech falach — wyruszył na wymagającą trasę w Górach Izerskich. Bezkonkurencyjny okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Piastów na 50 km, reprezentant Polski na styczniowej Uniwersjadzie w Lake Placid w Stanach Zjednoczonych, Michał Skowron. Wygrał zdecydowanie, a na mecie przyznał, że memoriałowy start traktuje jako przetarcie przed rywalizacją w koronnej "50".

Radosne Piastów bieganie po górach i #NaPolanie

O kolejne miejsce rywalizację do ostatnich metrów stoczyli Piotr Sobiczewski, Adrian Kochman i Wojciech Smykowski. Tuż za nimi finiszował brat zwycięzcy — Piotr Skowron.

Wśród żeńskiej części stawki równych sobie nie miała Jana Jetmarová, która wyprzedziła Magdalenę Andrzejewską i Monikę Judkę.

Bieg upamiętnia Stanisława Michonia — trzykrotnego zwycięzcę Biegu Piastów na głównym dystansie oraz znakomitego trenera, zmarłego w 2016 roku. W tegorocznym biegu jego pamięci startowali także syn Stanisława — Michał oraz małżonka Dorota.

Radosne Piastów bieganie po górach i #NaPolanie

Wczoraj, w poniedziałek, w ramach czterdziestego siódmego Biegu Piastów — Festiwalu Narciarstwa Biegowego wystartowała o godz. 18 Brubeck Nocna 12.

Podium Memoriału Stanisława Michonia '23

Mężczyźni
1. Michał Skowron 45'32"
2. Piotr Sobiczewski 49'35"
3. Adrian Kochman 49'36"

kobiety
1. Jana Jetmarova 57'38"
2. Magdalena Andrzejewska 59'43"
3. Monika Judka 61'18"

Memoriał Stanisława Michonia ukończyło 513 osób, w tym 134 kobiety.

Pełne wyniki https://wyniki.datasport.pl/results3852