×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Odszedł Kolega, fascynat sportem, rekreacją, dobrą zabawą i rozrywką. Człowiek traktujący pracę z poświęceniem i z pełnym zaangażowaniem

Mirek Tecław rozpoczął pracę w Urzędzie Miejskim w Szklarskiej Porębie w 1996 r., gdzie pracował do roku 2009. Z referatu promocji miasta po utworzeniu samorządowej instytucji kultury został powołany na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Do pracy w Urzędzie Miejskim trafił niejako naturalnie. Już w młodzieńczych latach wykazywał się uzdolnieniami muzycznymi i umiejętnościami tanecznymi. Swoją pracę zawodową od początku dorosłego życia związał ze sportem i rekreacją. Pełnił funkcję prezesa Klubu Sportowego JULIA oraz był animatorem sportu i trenerem drużyn młodzieżowych w KS WOSKAR. Mirek był aktywnym działaczem społecznym i sportowym: te dziedziny zawodowej aktywności były zarazem życiowymi zamiłowaniami.
W ramach współpracy miast partnerskich Szklarskiej Poręby: Augustowa i Bad Harzburg nie kto inny jak właśnie Mirek potrafił najlepiej zorganizować współzawodnictwo sportowe, zajęcia rekreacyjne i program turystyczny. Zawsze pierwszy do rozmów o sporcie w różnych środowiskach, podczas debat przekonywał o roli i znaczeniu sportu w rozwoju Szklarskiej Poręby. To nie przypadek, że został przedstawicielem miasta we FORUM SPORTOWYM 2009. Wniósł znaczący wkład do opracowywanej strategii rozwoju sportu Miasta Szklarska Poręba. Jako jego przedstawiciel efektywnie i skutecznie włączał się do współpracy z organizacjami pozarządowymi nad przygotowaniami zajęć sportowych dla młodzieży. Mirek zabiegał także o finansowe wsparcie środkami publicznymi współzawodnictwa sportowego oraz szkoleń dzieci i młodzieży prowadzonych przez szklarskoporębskie kluby sportowe. Był łącznikiem przepływu informacji, zapewniającym partnerstwo między samorządem lokalnym a klubami sportowymi.

Mirosław Tecław był człowiekiem skutecznym w działaniach, posiadającym dar przekonywania, wręcz zapalania i angażowania ludzi o różnych zapatrywaniach na sprawy publiczne do kreatywnych, prorozwojowych działań w dziedzinie sportu i rekreacji.

Nie był konfliktowy, potrafił w koncyliacyjny sposób wpływać na rozwiązywanie problemów. Jego zapał udzielał się innym. W aktywnej współpracy miasta ze Stowarzyszeniem ZDOLNA DOLNA pod hasłem Wspólnie Możemy Więcej przyczynił się do budowy zespołu boisk Blisko Boisko w Dolnej części Szklarskiej Porębie. Był pomysłodawcą i organizatorem Wakacyjnych Turniejów Piłki Nożnej i szeregu innych rozgrywek. W okresie aktywności zawodowej w Urzędzie Miejskim i Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej wykonał po prostu kawał dobrej roboty dla Szklarskiej Poręby, mieszkańców, dla rozwoju miejskiego sportu.

Mirku, pozostaniesz w naszej pamięci.

Pracownicy UM, MOKSiAL, Radni RM, koledzy i przyjaciele


Mirka Tecława poznałem w 2007 roku, w dniu powołania mnie przez Radę Miejską Szklarskiej Poręby na stanowisko Sekretarza Miasta. Mirek zajmował się w referacie promocji miasta sportem, rekreacją, turystyką i kulturą. Wspólnie opracowywaliśmy program współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi i przeprowadzaliśmy konkursy na realizację zadań publicznych w 2008 r. z udziałem środków finansowych miasta. Już przy pierwszym kontakcie zauważyłem, jak bardzo zaangażowany jest w wspieranie sportowego rozwoju dzieci i młodzieży i współzawodnictwo sportowe realizowane przez stowarzyszenia – kluby sportowe. Był ich orędownikiem w zdobywaniu środków finansowych na różnego rodzaju zawody i godne reprezentowanie klubów na zawodach regionalnych, ogólnokrajowych i międzynarodowych. Po kilku tygodniach pracy poznałem Mirka także na nieco innym polu Jego działań: przy bezpośrednim prowadzeniu zajęć rekreacyjnych – organizacji współzawodnictwa miast partnerskich Szklarskiej Poręby i Augustowa. Podczas kilkudniowego pobytu licznej ekipy Augustowa, Mirek wspaniale zorganizował i przeprowadził turniej.
Zaś w okresie zimowym doskonale wyeksponował naszym gościom atuty naszego miasta, krajobrazu i gór naszych – walorów, których nie poszczędziła nam natura. Była i wyprawa w głębokim, sypkim śniegu na zboczach Krogulca na rakietach śnieżnych, były i zawody na nartach w strojach retro pod wyciągiem, zawody w slalomie narciarskim na Puchatku, giga-narta przy GOPR-ówce, były i biegi narciarskie po trasach Biegu Piastów; aż wreszcie relaksacyjne ognisko na Polanie Jakuszyckiej. Wszystko doskonale zorganizowane i dopracowane. Nie było ulgi, nie było odpuszczania – zarówno dla gości jak i naszych reprezentantów, radnych, młodzieży, mieszkańców. Wszystko na pełnych obrotach. Wieczór w Gospodzie Granicznej BOMBAJ, jako podsumowanie współzawodnictwa z dyplomami,i nagrodami na długo zapadł wszystkim w pamięć. A Mirek był wszędzie. Organizator, wykonawca i dusza towarzystwa. Wymagający od siebie i innych. Dzięki niemu goście mogli poznać i zachwycić się magią naszego miasta. Tak odczytałem Mirka...
Żegnaj Przyjacielu. Żegnaj Kolego. Żegnaj na krótko. Wszak dzieli nas tylko czas. Krótki czas. I do zobaczenia na drugim brzegu rzeki!

Feliks Rosik

Mirosław Tecław – wieloletni pracownik referatu promocji miasta, lecz dla nas – kolegów z zespołu, po prostu Mirek, nasz Trener.  Był lubiany przez koleżanki i kolegów za ciepło, bezpośredniość oraz uczynność. Organizacja życia sportowego w mieście była całym jego zawodowym światem. Mety i etapy wyścigu Tour de Pologne, mecze, rozgrywki i zawody, turnieje i rozmaite zmagania – to był jego konik. Miłośnikiem sportu był również prywatnie – był zapalonym kibicem sportowym. Zawsze kibicował Polakom – nieważne w jakich dyscyplinach startowali. Na bieżąco z wynikami, tabelami, rozgrywkami, uwielbiał piłkarską ligę angielską i wiernie kibicował Manchesterowi United. Już chyba zawsze wydarzenia sportowe w Szklarskiej Porębie, te dla dzieci i te dla dorosłych, będą kojarzyły się z Mirkiem. Rozgrywki sportowe na serio i z przymrużeniem oka organizował też podczas spotkań z miastami partnerskimi: Bad Harzburg, Harrachovem, Kořenovem, Augustowem oraz z Puszczykowem.
Na co dzień pomocny i serdeczny Mirek dbał o nas, pichcił smaczne przekąski, latem wymyślne sałatki, a zimą częstował wędlinami własnego wyrobu. Na zawsze pozostanie w pamięci naszego zespołu.

Agnieszka Rozenek

Mirek Tecław był jednym z członków załogi, która w 2009 r. zakładała Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Wyróżniał się doświadczeniem związanym z organizacją wydarzeń sportowych. Jako niepoprawny fascynat sportu przez kolegów zwany był Trenejoro. Będąc miłośnikiem siatkówki i piłki nożnej zainicjował wiele wydarzeń, w tym kontynuowany przez wiele lat w Szklarskiej Porębie TURNIEJ 4 STOKÓW. Z dużą dawką humoru w bardzo otwarty sposób podchodził do ludzi. Zależało mu aby ich wspierać i często szukał sposobów aby im pomóc. Jak podkreśla również żeńska część załogi Ośrodka Kultury Mirek był stuprocentowym mężczyzną, który z dużą atencją podchodził do koleżanek. Na początku w MOKSiAL zajmował się organizacją wydarzeń sportowych, później przez niemal 3 lata pełnił obowiązki dyrektora. W związku ze zdrowotnymi komplikacjami odszedł 6 lat temu na rentę chorobową.
Bardzo żałujemy, że podczas zbliżającego się jubileuszu 10-lecia istnienia Ośrodka Kultury Mirek nie usłyszy od nas podziękowań za wspólną pracę, za doświadczenie jakie od niego zdobywaliśmy i zaangażowanie w nasze działania.

Żegnaj Kolego!

Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i przyjaciół składają
pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie