×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Sail Świnoujście 2018W dniach 17-19 sierpnia 2018 w Świnoujściu odbyła się dziesiąta edycja imprezy Sail Świnoujście. Po raz szósty obecna była tam ekipa z Karkonoszy: Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Uzdrowisko Cieplice. Jak co roku prezentowaliśmy ofertę naszego pięknego regionu zarówno w wersji letniej jak i zimowej. Słoneczna pogoda zachęcała do odwiedzania naszego stoiska. Mimo że większość odwiedzających zna i bardzo ceni nasz region wybierając go jako miejsce wypoczynku nie brakowało pytań o możliwości rodzinnego spędzania wypoczynku, sportów zimowych i tras rowerowych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta świąteczno-noworocznego wypoczynku. Dużo pytań dotyczyło bazy noclegowej i infrastruktury narciarskiej.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, które organizowane były na naszym stoisku. Pytana z zakresu wiedzy o Karkonoszach nie sprawiały odwiedzającym większych problemów a nagrody w postaci voucherów i gadżetów były bardzo atrakcyjne. Obecna na naszym stoisku ekipa z Zielonej Góry zapraszała pokazami wyciskania soku z winogron starym, winiarskim sposobem. Można było też skosztować zielonogórskich win.

Sail Świnoujście to przede wszystkim żaglowce. Rejsy statkami na pełne morze przy akompaniamencie śpiewanych szant stanowią największą atrakcję imprezy. To także świetna okazja do poznawania żeglarskich tradycji i zwyczajów, spotkań i rozmów z członkami załóg. Rejsy odbywają się trzy razy dziennie, w systemie naprzemiennym. W przerwach między rejsami każdy żaglowiec jest także nieodpłatnie udostępniany do zwiedzania. Zwieńczeniem imprezy jest barwna parada żaglowców, która robi ogromne wrażenie.

  • Hits: 362
  • Hits: 375
  • Hits: 374
  • Hits: 376
  • Hits: 392
  • Hits: 362
  • Hits: 20962