×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że Szklarska Poręba od 15 lat żyje programem 3 Polskiego Radia. Wprawdzie popularna Trójka rozpoczęła nadawać na radiowych falach od 1 kwietnia 1962 roku ale to w 1998 roku miasto podpisało z rozgłośnią porozumienie o współpracy. Oficjalna współpraca rozpoczęła się od formalnego porozumienia, które 22 października 1998 roku podpisał reprezentujący PR3 ówczesny dyrektor, redaktor naczelny Piotr Kaczkowski.
A jak to się zaczęło? Zaczęło się od nart i obecności dziennikarzy Trójki na nartostradach Ski Areny Szrenica, którzy docenili niezaprzeczalne walory Szklarskiej Poręby jako ośrodka sportów zimowych. I tak Szklarska Poręba uznana została Zimową Stolicą Trójki. W następnym roku po formalnym potwierdzeniu współpracy, Szklarska Poręba zostaje oficjalnie ogłoszona już nie tylko stolicą zimową ale Stolicą Programu III Polskiego Radia. Położonemu w centrum miasta, najbardziej reprezentacyjnemu i zarazem najładniejszemu skwerowi nadana została nazwa Skweru Radiowej Trójki a jednej z alejek – Alei Trójkowych Gwiazd. Wszędzie na świecie gwiazdy pozostawiają w alejach trwałe ślady. W Alei Trójkowych Gwiazd jako jedynym miejscu na świecie można na własne oczy zobaczyć, ba złożyć pocałunek na odlewie ust: Piotra Kaczkowskiego, Barbary Marciniak, Marka Niedźwieckiego, Moniki Olejnik, Kuby Strzyczkowskiego, Henryka Sytnera, Grażyny Dobroń, Jolanty Kucharskiej, Jacka Cholewińskiego, Tomasza Kowalczewskiego, Artura Andrusa, Wiktora Legowicza.
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?
Ze Szklarskiej Poręby Trójka bawi polską publiczność podczas imprez takich jak Weekend Majowy, Śniegolepy, Turniej Trójkowych Miast, Slalom Retro, Slalom Gwiazd, Psie Zaprzęgi, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej, Pożegnanie Lata i wiele innych.
Każdy słucha Trójki, zna głos Piotra Kaczkowskiego. Ale mało kto wie, jak wygląda jeden z najsłynniejszych dziennikarzy PR. Chroni on swój wizerunek, bo jak wyznaje: nie to, jak wygląda, decyduje o tym, jakim jest dziennikarzem. „Uważam, że ani pokazywanie się, ani wywiady, ani fotografie nie polepszą moich audycji” . Stąd o Piotrze Kaczkowskim mówi się: „najsłynniejszy głos bez twarzy”’.
Dokładnie 20 marca 2013 roku legendarny prezenter muzyczny Trójki obchodził jubileusz 50-lecia pracy przed mikrofonem. W środę mijało 50 lat, odkąd Piotr Kaczkowski po raz pierwszy zasiadł przed pulpitem w radiowym studio. Pierwszą zaprezentowaną przez Niego wówczas piosenką była „Love Me Do” Beatlesów. „Radio jest teatrem wyobraźni” – to Jego słynne powiedzenie wyznacza linię audycji programowych.
W dniu jubileuszu o godz. 10.00 gośćmi Jubilata byli Burmistrz Szklarskiej Poręby Grzegorz Sokoliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kubiela i Dyrektor MOKSiAL Katarzyna Maczel. Upominek – agat z gór Izerskich, symbolizujący stałość, wierność i wytrwałość wybrała Kierownik Referatu Promocji Grażyna Biederman. Jubilat, przyjmując życzenia od słuchaczy grodu pod Szrenicą był szczerze wzruszony. W programie wspomnieniowym „W tonacji Trójki”, który prowadził od godz. 15.00 nie zabrakło wspomnień ze Szklarskiej Poręby.