×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

103 zawodników zgłosiło się do pierwszego w historii  Górskiego Biegu Tropem Dinozaurów, który odbył się 21 maja 2011 roku.

Zawodników  na starcie przywitała i zagrzewała do walki Monika Drybulska, dwukrotna olimpijka z Aten i Pekinu oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski w biegach długich.

Trasa miała 8 km długości i biegła poprzez teren Parku Dinozaurów, Złoty Widok, Grób Karkonosza i Chybotek.  Zawodnicy finiszowali wśród dinozaurów w Dinoparku.

Wszyscy  ukończyli bieg, a najlepszy  z nich Miłosz Szcześniewski z Wschowy uzyskał czas  31,15. Pan Miłosz to aktualny Mistrz Polski w Biegach Górskich na długim dystansie.

Drugie miejsce zajął Maciej Dawidziuk ze Złotoryi, a trzecie reprezentant Litwy Andriej Jegorov.

Wśród zawodników wyróżniła się również  Agnieszka Jerzyk, młodzieżowa Mistrzyni Europy w Triatlonie i kandydatka do startu na olimpiadzie Londyn 2012. Uzyskała czas 37,58 i odebrała nagrodę dla najlepszej zawodniczki w kategorii generalnej.

Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Monika Kalacińska z Wrocławia, a trzecie Justyna Kowalska z Kalisza.

Na  mecie każdy zawodnik otrzymał oryginalny, ręcznie robiony szklany medal oraz upominki ufundowane przez organizatora biegu- Park Dinozaurów oraz sponsorów- Pepsi i hurtownię Iglo Renoma.

Organizator przewidział również nagrody dla najstarszego zawodnika, którym okazał się  Czesław Szymkowski z Poznania ( 1948 r. ur) i najmłodszego, którym był reprezentant Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Taczka ( 1993 r. ur.)

Nagrodę i Puchar ufundowane przez Burmistrz Szklarskiej Poręby  dla najlepszego zawodnika powiatu jeleniogórskiego  zdobył 19-letni mieszkaniec  Szklarskiej Poręby Mateusz Zawół.

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki z powiatu jeleniogórskiego odebrała  Ewa Szmel z Piechowic.

Na imprezie  obecny był Burmistrz Szklarskiej Poręby Pan Grzegorz Sokoliński, który wręczał nagrody  i gratulował zawodnikom.

Wśród wszystkich startujących zawodników rozlosowano również nagrody ufundowane przez Hotel Las z Piechowic i Pałac Staniszów. Dzięki uprzejmości obu obiektów nasi zawodnicy będą mogli spędzić niezapomniane weekendy w tych urokliwych i pięknych miejscach.

Organizatorem imprezy był Park Dinozaurów.