×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przy pięknej pogodzie rozegrano 27 marca ostatnią konkurencję tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Narciarskich w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach.

Wystartowało 9 sztafet. Pięć zespołów pań i 4 sztafety męskie.

Panie miały do pokonania dystans 4 x 5 km. Pierwsze dwie zmiany trasę przebiegły stylem klasycznym kolejne dwie pokonały ja stylem dowolnym.

Wśród zwycięzców nie było niespodzianek, jako pierwsza linię mety pokonała sztafeta AZS AWF KATOWICE z Justyną Kowalczyk na czele.

Ze stratą 00:04:08,3 jako druga wbiegła na metę sztafeta LKS PORONIEC PORONIN.

Miejsce trzecie zajęła sztafeta MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE, a tuż za nimi z czasem 01:01:37,4 uplasowała się UKS RAWA SIEDLCE.

Niecałe 8 sekund później jako ostatnia dobiegła sztafeta LKS WITÓW MSZANA GÓRNA.

Mężczyźni ścigali się na dystansie 4 x 10 km. Najlepszy czas uzyskała sztafeta LKS PORONIEC PORONIN w składzie Maciej Kreczmer, Chudoba Patryk, Ponicki Tomasz i Antolec Jan.

Kolejni na mecie to zawodnicy AZS AWF KATOWICE, MKS HALICZ USTRZYKI DOLNE i jako ostatnia z czasem 01:49:03,20 dobiegła sztafeta MKS ISTEBNA.

Był to ostatni dzień zmagań Mistrzostw Polski. Pogoda sprzyjała biegaczom, dzień wcześniej padał śnieg, a warunki były bardzo dobre.