×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W trudnych warunkach, rozegrano (24.03)  biegi ze startu wspólnego podczas Mistrzostwa Polski Seniorów w Biathlonie w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 15km z czterokrotnym strzelaniem. Bezkonkurencyjny wśród seniorów okazał się Krzysztof Pływaczyk, który trzykrotnie pomylił się na strzelnicy, drugie miejsce zajął Mirosław Kobus (+2.07,6), a trzecie Łukasz Szczurek (+3.10,8) (wszyscy BKS WP Kościelisko).

Wśród seniorek na dystansie 12,5km najlepiej spisała się zawodniczka UKS Lider Katowice - Monika Hojnisz, podobnie jak zwycięzca wśród seniorów z trzema karami, druga była Magdalena Gwizdoń z BLKS Żywiec, a na trzecim miejscu znalazła się Beata Szymańczak (AZS AWF Katowice). Na uwagę zasługuje również Anna Mąka (BKS WP Kościelisko), która uplasowała się tuż za podium.

3. Łukasz Szczurek BKS WP Kościelsiko               3122        +3.10,80

Złote medale mistrzostw Polski w biathlonie  zdobyły sztafety BKS WP Kościelisko wśród mężczyzn i AZS AWF Katowice w rywalizacji kobiet.
Na drugim stopniu podium w rywalizacji biathlonistów 4 x 7,5 km stanęła ekipa AZS AWF Katowice z wicemistrzem olimpijskim z Turynu Tomaszem Sikorą w składzie.