×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Justyna Kowalczyk  zdeklasowała swoje rywalki podczas biegu masowego ze startu wspólnego na dystansie 15 km stylem klasycznym odbywającym się  podczas Mistrzostw Polski w biegach narciarskich seniorów  w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

Panie wystartowały o godz. 9.05. Do pokonania miały cztery pętle, każda długości 3, 7 km. Na trasie  zawodniczki mogły trzykrotnie zmienić narty. Justyna Kowalczyk nie skorzystała z tej możliwości  i już po pierwszym okrążeniu znacznie wyprzedziła swe rywalki. Na metę, bez większych oznak zmęczenia, dotarła z czasem 00:45:10,80  wyprzedzając tym samym Paulinę Maciuszek z LKS Poronin Poroniec o 2 min. 38 s.

Paulina Maciuszek 15 km dystans pokonała w 00:47:49,10, tuż za nią uplasowała się Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice z czasem 00:48:08,80. W zawodach , z powodu kontuzji, nie mogła wystartować  zeszłoroczna Mistrzyni Polski w tej kategorii  Sylwia Jaśkowiec z AZS AWF Katowice.

Mężczyźni ścigali się na 30 km dystansie. Do pokonania mieli 8 pętli po 3, 7 km. Najszybciej trasę pokonał Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce z czasem 01:27:26,70.

Drugie miejsce, z z niewielką stratą 8 sekund, zajął Mariusz Michałek z AZS AWF Katowice (01:27:34,90). Na trzecim miejscu uplasował się Mistrz Polski z zeszłego roku  Sebastian Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka z czasem 01:31:09,00.

Organizatorzy postanowili przyznać Nagrodę Fair Play Annie Pradziad z AZS Zakopane, za wspaniałą postawę na trasie zawodów. Anna Pradziad oddała swój kijek  Mariuszowi Michałkowi, który stracił swój podczas biegu.

Dziś również o tytuły mistrzowskie podczas biegu wspólnego na długim dystansie stylem klasycznym walczyli juniorzy i juniorki A.

Zapraszamy wszystkich dziś jeszcze na Skwer Radiowej Trójki w centrum Szklarskiej Poręby na ceremonię wręczenia medali o godz.17.00, podczas której będzie można pogratulować naszym najlepszym zawodnikom biegowym.

Dzisiejsze zmagania to przedostatni dzień Mistrzostw Polski. Odbywały się w trudnych warunkach pogodowych . Padał śnieg i wiał przenikliwy wiatr. Miejmy nadzieje,że jutro pogoda będzie bardziej przychylna.

Podczas ostatniego dnia zawodów (27.03.) odbędą się sztafety mix 4 x 5 km kobiety i 4 x 10 km mężczyźni.(A. Kaczmarska)

Serdecznie zapraszamy do kibicowania podczas zawodów i do udziału w dekoracji !