×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Tłumy kibiców i piękna pogoda towarzyszyły zawodnikom i zawodniczkom podczas drugiego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich seniorów w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach.

24 marca na jakuszyckich trasach rozegrane zostały zawody w biegach indywidualnych stylem dowolnym.

O godzinę 9.30 wystartowali mężczyźni w biegu na 10 kilometrów. Do pokonania mieli trzy okrążenia po 3 300 metrów. Wygrał Maciej Kreczmer LKS Poroniec Poronin, który z czasem 00:22:26,50 obronił tytuł mistrzowski z poprzedniego roku. Dla Macieja Kreczmera udział w tych Mistrzostwach ma wymiar szczególny, są to bowiem jego ostatnie zawody.

Jak zapowiada ten utytułowany zawodnik, startami w Jakuszycach kończy swą karierę. Maciej Kreczmer jest wielokrotnym indywidualnym mistrzem Polski, reprezentującym barwy Polski na zawodach międzynarodowych.

Na drugim miejscu z czasem 00:22:38,40 uplasował się Mariusz Michałek z AZS AWF Katowice, trzecie miejsce zajął z czasem 00:23:13,30 Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce.

O godzinie 10.30 wystartowały panie na dystansie 5 kilometrów. Wśród nich Justyna Kowalczyk AZS AWF Katowice – nasza najlepsza narciarka biegowa w historii tej dyscypliny sportu. Zgodnie z oczekiwaniami to ona z czasem 00:13:48,30 zajęła pierwsze miejsce.

Wspaniale finiszując wyprzedziła o ponad pół minuty Agnieszkę Szymańczak AZS AWF Katowice, która trasę pokonała w 00:14:20,90. Na trzecim miejscu z czasem 00:14:29,00 uplasowała się zeszłoroczna Mistrzyni Polski Paulina Maciuszek LKS Poroniec Poronin.

Po zakończonym wyścigu Justyna Kowalczyk została oblężona przez fotoreporterów i tłumy swych fanów, którym chętnie rozdawała autografy. Zapytana o jakuszyckie trasy stwierdziła, że „są to jedne z najlepiej przygotowanych tras biegowych w Polsce i bardzo lubi tu przyjeżdżać”. Spytana o Adama Małysza i jego decyzję o zakończeniu kariery powiedziała,że jej zdaniem „zrobił to w świetnym momencie i z wielką klasą.”

Justyna Kowalczyk zapowiedziała swój udział w konferencji prasowej, która odbędzie się jutro (25.03) w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie o godz. 14.00

Wszystkich kibiców i fanów biegów narciarskich zapraszamy dziś (24.03) o godzinie 17.00 na Skwer Radiowej Trójki w centrum Szklarskiej Poręby na ceremonię wręczenia medali.

Będzie tam można zobaczyć najlepszych zawodników biegowych w Polsce, w tym Justynę Kowalczyk - mistrzynię i multimedalistkę olimpijską, mistrzynię i wielokrotna multimedalistka Mistrzostw Świata, trzykrotną zdobywczynię Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Na jutro (25.03) zaplanowano treningi, w których zawodnicy będą brać udział od godz.12.00.

W sobotę (26.03), zgodnie z zapowiadanymi przez organizatorów zmianami w programie spowodowanymi dodatnimi temperaturami niesprzyjającymi utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej, rozegrane zostaną biegi długie stylem klasycznym (15km kobiety, 30km mężczyźni).

Na tych ostatnich dystansach w ramach MP seniorów o tytuły mistrzowskie będą rywalizować również juniorki i juniorzy A. (tekst: Anita Kaczmarska)

WYNIKI drugiego dnia zawodów

RELACJA z pierwszego dnia zawodów

PROGRAM o więcej informacji o Mistrzostwach Polski seniorów w biegach narciarskich Szklarska Poręba - Jakuszyce.