×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski w biegach narciarskich w Szklarskiej Porębie - Jakuszach (23.03.) rozegrano sprinty techniką klasyczną.

Na starcie stanęło 60 najlepszych zawodników biegowych w naszym kraju z 18 klubów. Choć na początku zapowiadało się, że pogoda nie będzie sprzyjała ani zawodnikom ani organizatorom, mgła szybko ustąpiła miejsca słonecznemu wiosennemu dniu.

W takich warunkach rozpoczęto o godz. 9.00 biegi interwałowe zwane eliminacyjnymi mającymi na celu wyłonić najlepszych 16 zawodników. Biegacze startowali co 15 sekund. Drogą kolejnych eliminacji wyłoniono 4 zawodników i zawodniczek, którzy dotarli do ścisłego finału.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce. Metę przekroczył bardzo zadowolony  i bardzo zmęczony. Jak powiedział „Trasa nie była trudna, ale śnieg nie był szybki”. Tuż za nim na metę wpadł Maciej Kreczmar z LKS Poroniec Poronin.

Trzecie miejsce zajął Paweł Klisz z LKD Klimczok Bystra/ SMS Szczyrk. Finałowe biegi zarówno kobiet jak i mężczyzn były niezwykle emocjonujące. Do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zwycięży.

Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Na mecie starczyło jej siły tylko aby unieść kciuk do góry. Nic dziwnego, podobnie jak u mężczyzn rywalizacja była tu bardzo ostra. Na drugim i trzeci miejscu kolejno uplasowały się: Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice i Paulina Maciuszek z LKS Poroniec Poronin.

Ceremonia dekoracji medalami odbędzie się o godz. 17.00 na Skwerze Radiowej Trójki  w Szklarskiej Porębie.

Jutro (24.03) o godz. 9.00 start w biegach stylem dowolnym (5km kobiety, 10km mężczyźni).

W czwartkowych zawodach swój udział zapowiedziała Justyna Kowalczyk. Zapraszamy wszystkich do kibicowania na trasie, a także do uczestnictwa w ceremonii dekoracji medalami, która (podobnie jak dzisiaj) odbędzie się o godz. 17.00 na Skwerze Radiowej Trójki  w Szklarskiej Porębie.

Przypominamy również, że z powodu zapowiadanych dodatnich temperatur oraz warunków atmosferycznych niesprzyjających dla utrzymywania się pokrywy śnieżnej zmienione zostały dni rozgrywanych konkurencji:
- biegi na dystansie 30 km Cl oraz 15km Cl zostaną rozegrane w sobotę 26.03.2011r.
- sztafety MIX zostaną rozegrane w niedziele 27.03.2011r. Godziny startów oraz innych wydarzeń nie uległy zmianie.
(tekst. A.Kaczmarska)

WYNIKI pierwszego dnia zawodów.
PROGRAM oraz więcej informacji o Mistrzostwach Polski w biegach klasycznych Szklarska Poręba - Jakuszyce.