×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Sześćdziesięciu dziewięciu młodych biathlonistów i biathlonistek z dziesięciu klubów wzięło udział w ostatnich w tym sezonie zawodach cyklu Viessmann CUP, rozgrywanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu „Celuj w Igrzyska”.

Podobnie jak dzień wcześniej, młodzi biathloniści rywalizowali w konkurencjach sprinterskich. Zmianie uległy warunki pogodowe – tym razem zawodnikom na trasach towarzyszyły obfite opady śniegu. Juniorzy młodsi pokonali dystans 7,5 km,
a ich koledzy z kategorii młodzików – 4,5 km. Dla juniorek młodszych wyznaczono trasę o długości 6 km, natomiast młodziczki rywalizowały na dystansie 3 km.

W kategorii juniorów młodszych po raz kolejny najlepszy wynik osiągnął Czech reprezentujący KB Nove Mesto na Morave – Lukas Dostal. Drugi rezultat należał do Jakuba Topora z BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane, który dzień wcześniej uplasował się dopiero na dziesiątym miejscu: Czasem tak mam, że jeden start mi nie wyjdzie, a w kolejnym spisuję się bardzo dobrze – stwierdził Jakub.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Paweł Lech z MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba. Wśród młodzików również najlepszy był zawodnik z Czech – Jan Burian z KB Nove Mesto na Morave. Drugi rezultat uzyskał Mateusz Janik
z UKN Melafir Czarny Bór. Jako, że do klasyfikacji generalnej liczą się miejsca wywalczone jedynie przez zawodników Polski, Mateusz Janik otrzymał za swój występ 60 punktów.

Tym samym wygrał klasyfikację generalną z kompletem 240 „oczek”. Ogólnie jestem zadowolony ze swoich rezultatów. Finałowy start nie należał jednak do łatwych, ponieważ jestem trochę przeziębiony i ciężko mi się przez to biegło. Strzelanie również nie za dobrze mi poszło – podsumował lider klasyfikacji młodzików.

Trzecie zwycięstwo z rzędu wywalczyła Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) w kategorii juniorek młodszych. Równocześnie została triumfatorką klasyfikacji generalnej w tej grupie wiekowej. Wyprzedziła Ewę Buchlę z MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba oraz swoją klubową koleżankę Beatę Lassak.

Finałowy bieg był bardzo ciężki,  ponieważ pogoda nie dopisała. Biegłam na miarę swoich możliwości – oceniła Kinga Mitoraj.  Jestem zadowolona ze swoich wyników  w tym sezonie, ponieważ pierwszy rok startuję jako juniorka młodsza i nie liczyłam, że mogę tu coś wywalczyć – dodała.

W kategorii młodziczek na czele stawki uplasowały się Czeszki. Zwyciężyła Anna Tkadelcova z Novego Mesta, przed swoją rodaczką z Harrachova – Anną Puskarcikovą. Trzecią lokatę wywalczyła Anna Orawiec, która za swój wynik otrzymała maksymalną ilość (60) punktów do klasyfikacji łącznej.

Zawodniczka BLKS Żywiec/SMS Moszczanica przypieczętowała tym samym swoje zwycięstwo w „generalce”, mając na koncie komplet 240 punktów. W zestawieniu klubów najwięcej punktów (2444) zdobył BKS WP Kościelisko. Na drugim miejscu, ze stratą 90 „oczek” znalazł się MKS Karkonosze. Trzecią lokatę wywalczył UKN Melafir Czarny Bór z dorobkiem 1449 pkt.