×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Zamknięty szlak zielony w kierunku Wodospadu Szklarki

Zielony szlak turystyczny Szklarska Poręba <-> Wałbrzych, na odcinku od skałki Głazisko (koniec ulicy Bolesława Prusa) do mostu na rzece Kamiennej w kierunku Wodospadu Szklarki, będzie zamknięty od 17 maja 2022 roku do odwołania.

Przyczyną jest przebudowa ulicy Naumowicza, która przecina szlak. Z uwagi na bezpieczeństwo turystów oraz braku obejścia placu budowy, konieczne było zamknięcie odcinka szlaku całkowicie.

Alternatywami są:

1. szlak czarny dookoła Szklarskiej Poręby przebiegający ulicami 1 Maja i dalej od Leśnej Huty przez ulicę Kołłątaja oraz leśną drogą w kierunku skrzyżowania ze szlakami niebieskim i czerwonym w kierunku Wodospadu Szklarki;

Alternatywne dojście do Wodospadu Szklarki

lub
2. szlakiem niebieskim od Rodzinnego Parku Rozrywki ESPLANADA przez Sowiniec, ulicę Wlastimila Hofmana i dalej nieznakowanym zejściem do ulicy Jeleniogórskiej, gdzie są parkingi przy moście do Wodospadu Szklarki.

Alternatywne dojście do Wodospadu Szklarki

PRZYPOMINAMY, że chodzenie ulicą Jeleniogórską jest zabronione. Drogą krajową nr 3 przetacza się duży ruch, także ciężkich pojazdów towarowych, a brak chodnika i pobocza powoduje, że chodzenie tą drogą jest wyjątkowo niebezpieczne.