×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Niby już wiosna ale zima jeszcze trzyma. Karkonosze i Góry Izerskie pogodzą zarówno miłośników narciarstwa biegowego jak i piechurów oraz rowerzystów.

Na Polanie Jakuszyckiej są jeszcze warunki do biegania na nartach, szczególnie w wyższych partiach. Najlepiej wybrać się w okolice Samolotu, Cichej Równi czy trasy prowadzące do kopalni.
Warunki są wymagające – trzeba przygotować się na wytopy, gdzieniegdzie trzeba będzie odpiąć narty i kawałek przejść pieszo.

Rowerzyści też powinni liczyć się z tym, że w niektórych miejscach zalega jeszcze duża warstwa śniegu. Single Track Szklarska nie jest przejezdny więc trzeba jeszcze trochę poczekać.
Zapraszamy na inne trasy rowerowe położone w niższych partiach gór.

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się po szlakach z wyjątkiem zamkniętych odcinków szlakówtutaj.  

W wysokich partiach gór warunki nadal są trudne. Szlaki są mokre, śliskie a miejscami występują oblodzenia. Planując wędrówki górskie apelujemy o rozwagę. Dostosujmy trasę, którą chcemy pokonać do własnych umiejętności i warunków pogodowych. Na pewno przydadzą się raki/raczki, kije trekkingowe, dobre buty i zimowa odzież. Przed wyjściem na szlak najlepiej jest sprawdzić komunikat GOPRtutaj.

Od 1 maja po przeglądzie technicznym uruchomiona zostanie kolej linowa na Szrenicę - tutaj.

Również od najbliższej soboty w ramach Powiatowej Komunikacji Karkonoskiej będziemy mogli skorzystać z połączenia autobusowego relacji Szklarska Poręba - Podgórzyn - Sosnówka – Karpacz i z powrotem. Kursy będą wykonywane w soboty, niedziele i święta a od lipca do sierpnia codziennie. Rozkład jazdy linii 106 dostępny tutaj.

Wszystkie atrakcje typu muzea, galerie pozostają nieczynne. Hotele, pensjonaty i inne miejsca zakwaterowania również zamknięte. Restauracje pracują w trybie na wynos i na dowóz.

Przypominamy o nadal obowiązujących obostrzeniach epidemicznych: zasłanianiu ust i nosa, dystansie społecznym i dezynfekcji.

2021 04 29 magiczny szlak kotylak