×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach

Serdecznie zapraszamy Państwa do jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska oraz największego centrum informacyjnego tego regionu.
                  
Wykonane najnowszymi metodami technicznymi miniatury pałaców, zamków, obiektów sakralnych oraz starówek miast dolnośląskich, rzetelnie oddają  rzeczywisty wygląd reprodukowanych w skali 1:25 obiektów, co pozwala również na porównanie wielkości poszczególnych zabytków. Wszystkie obiekty zostały otoczone piękną szatą roślinną, przybliżającą rzeczywiste położenie danego zabytku. W porze wieczornej niepowtarzalnego uroku i niezapomnianych wrażeń dodaje iluminacja świetlna.

Przekazywane przez dobrze przygotowanych oprowadzających informacje oraz ciekawostki, zaznajamiają Gości o znaczeniu i walorach danego obiektu w regionie.
W części salonowej Parku, ogrzewanej w niesprzyjających warunkach pogodowych płomieniami z kominków, przy podkładzie muzycznym, multimedialnej prezentacji i aromatycznym zapachu kawy, odwiedzający „Guliwerzy” wprowadzani są w niepowtarzalny nastrój. Dodatkową zaletą jest również, ekspozycja najciekawszych dzieł literackich, historycznych oraz turystycznych związanych z regionem, dzięki którym to park zyskał miano największego centrum informacyjnego, serwującego doskonały relaks i wiedzę.

W chwili obecnej gotowe są następujące miniatury zabytków:

Pałac i letnia rezydencja Królów Pruskich w Mysłakowicach , Kościół Królów pruskich w Mysłakowicach, Świątynia Wang , Pałac Myśliwski w Bożkowie , Dom Gerharda Hauptmanna, Starówka Jeleniej Góry, Kościół Św. Maternusa z Lubomierza, Ratusz i kamieniczki Lubomierza, Pałac w Łomnicy, "Dom, Wdowy" w Łomnicy, Schronisko "Szwajcarka", Obserwatorium na Śnieżce, Kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce, Pałac w Bobrowie, Pałac w Karpnikach, Dębowy Pałacyk w Karpnikach, Pałac w Dąbrowicy, Pałac w Wojanowie, Ratusz w Kowarach, Opactwo Cysterskie w Krzeszowie, Cerkiew pw. św. Archanioła Michała w Sokołowsku, Zamek Książ, Dolnośląska chata przysłupowa - Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Domy Tkaczy "Dwunastu, Apostolow" z Chełmska Śląskiego, Zamek Czocha, Schronisko Strzecha Akademicka, Schronisko Samotnia, Wieża rycerska w Siedlęcinie, Młyn Papierniczy w Dusznikach Zdroju, Zamek Chojnik , Kościół Pokoju w Świdnicy, Zamek w Kliczkowie, Ratusz w Görlitz, Kościół Łaski w Jeleniej Górze, Pałac w Miłkowie, Domki Tyrolskie z Mysłakowic, Baszta "Bracka" z Lubania, Chata Kołodzieja ze Zgorzelca.

W przygotowaniach: Ratusz z Wrocławia

Godziny otwarcia: codziennie od 9 do 16.
Zwiedzanie parku trwa około jednej godziny. Zwiedzający są oprowadzani przez obsługę parku, gdzie przy poszczególnych modelach są opowiadane ciekawostki związane z przeszłością i stanem aktualnym obiektów.

Ceny biletów:
Tutaj

Parking, toalety, przewodnik oraz fotografowanie są nieodpłatne.

Osoby poniżej jednego metra wzrostu wstęp wolny.  

Oprowadzamy mówiąc po polsku, niemiecku, angielsku, czesku, rosyjsku.
Język francuski oraz norweski możliwy po wcześniejszym zamówieniu.
 
 Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
 ul. Zamkowa 9
 58-530 Kowary
 tel. 75 222 42
 kom. 661 699 699
 www.park-miniatur.com                                                      
 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.