×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Nie samymi górami turysta żyje. Także muzyką w najlepszym tonie

Filharmonia w pobliskiej Jeleniej Górze jest jedną z najlepiej działających i najwyżej ocenianych, reprezentacyjnych instytucji kulturalnych Dolnego Śląska. Zaliczana jest do najbardziej liczących się filharmonii w Polsce. Jej repertuar nie odbiega od programów instytucji muzycznych innych ośrodków kulturalnych.

W Filharmonii Dolnośląskiej, której historia sięga 1964 r., rozbrzmiewają najcenniejsze dzieła światowej literatury muzycznej wszystkich epok. W trzech nowoczesnych salach koncertowych, z zwłaszcza w chlubie obiektu — amfiteatralnej sali koncertowej z widownią na ponad 300 miejsc — usłyszymy muzykę najróżniejszych gatunków. Najważniejszą część koncertowych programów wypełniają utwory wielkich klasyków oraz kompozytorów współczesnych. Jednak repertuar nie ogranicza się do muzyki poważnej. Znajdziemy w w nim także pozycje rozrywkowe. W jeleniogórskiej świątyni muzyki posłuchamy dobrego jazzu, muzyki operowej, teatralnej i filmowej. Dzieci świetnie się bawią na porankach muzycznych.

Koncerty jeleniogórskich filharmoników uświetniają też oficjalne uroczystości i obchody polskich świąt narodowych. Również poza granicami kraju. Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej koncertuje z czołowymi polskimi dyrygentami i solistami oraz wirtuozami światowych scen muzycznych, np.: Krzysztofem Pendereckim, Tomaszem Bugajem, Krzesimirem Dębskim, Agnieszką Duczmal, José Maria Florêncio, Jerzym Maksymiukiem, Vadimem Brodzkim, Konstantym Andrzejem Kulką, Markiem Napiórkowskim, Wiesławem Ochmanem, i wieloma innymi.
W swoim dorobku ma albumy muzyczne między innymi z nagraniami IX Symfonii L.van Beethovena, oratorium Eliasz F. Mendelssohna, Pasji wg Św. Jana J.S. Bacha oraz nagrania wieńczące szczególny program, Na styku czterech kultur, promujący bogactwo muzyczne czterech sąsiadujących ze sobą narodów regionu.

Nowoczesne zaplecze techniczne stwarza komfort artystom dającym nam szansę na kulturalne i miłe spędzenie (nie tylko) urlopowego czasu. W przestronnym foyer zobaczymy ciekawe wystawy plastyczne, a po koncercie podzielimy się wrażeniami w restauracji na parterze budynku Filharmonii Dolnośląskiej.

 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze przy Ul. Piłsudskiego 60

Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
ul. Piłsudskiego 60
Bilety: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Internetowa strona domowa
Aktualny repertuar