×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Skarbiec Ducha Gór – galeria produktu lokalnegoW Karpaczu, przy ulicy Konstytucji 3 Maja 25 w 2012 r. otworzona została Galeria Produktu Lokalnego. To wyjątkowe miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż produktów lokalnych Kotliny Jeleniogórskiej i regionalnych z Dolnego Śląska, w tym żywności. Galeria należy do sieci Kulinarnego Dziedzictwa Dolnego Śląska. Można tu nabyć produkty opatrzone Marką Lokalną Skarby Ducha Gór, certyfikowane jako produkty tradycyjne lub ze znakiem Dziedzictwo Kulinarne Dolnego Śląska.

Galeria to nie tylko sklepik z produktami, to również:

  • informacja turystyczna Krainy Ducha Gór i promocja oferty turystycznej, kulturalnej, kulinarnej itp.,
  • lokalny punkt konsultacyjny produktu lokalnego, regionalnego, tradycyjnego i oznaczeń UE, edukacji w zakresie legalizacji sprzedaży i wprowadzania do obrotu,
  • kreatywne miejsce, wokół którego integrują się rzemieślnicy, artyści i producenci, a także restauratorzy i partnerzy świadczący usługi turystyczne lub okołoturystyczne,
  • miejsce promowania lokalnej żywności, produktów i usług.

Wprowadzane są tu w życie idee – „Kupuj lokalne, autentyczne, polskie produkty”, „Wspieraj lokalnych producentów”, „Jedz to, co masz najbliżej”.

Podstawą działania galerii jest jej niekomercyjny charakter. Galeria jest prowadzona na zasadzie sprawiedliwości społecznej – producenci lokalni i z regionu są członkami stowarzyszenia, zarabiają na koszty prowadzenia przedsięwzięcia, a ich celem nie jest zysk. Ten sposób działania to ekonomia społeczna, która zakłada sprawiedliwy i oddolny charakter, a także angażuje ludzi do działania. To jedyne przedsięwzięcie tego rodzaju w kraju.

ul. Konstytucji 3 Maja 25,
Karpacz
tel. 75 64 42 165
facebook/skarbiecduchagor
Czynne: Codziennie, godz. 10.00-18.00