×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Wizyta w polsko-niemieckim Europa-Mieście to niezwykła podróż w czasie.

Można tu odkryć skarby z ponad 500-letniej historii architektury. W mieście znajduje się ponad 4000 tysiące starannie odrestaurowanych zabytków z okresu gotyku, renesansu, baroku, czy secesji.

Görlitz wielokrotnie służyło za kulisy hollywoodzkich produkcji np. „Bękartów Wojny” Quentina Tarantino czy „Lektora” z Kate Winslet. 

Z pewnością warto odwiedzić muzea w Görlitz: Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga, które prezentuje m.in. faunę i florę Górnych Łużyc; Muzeum Śląskie zajmujące się historią, kulturą i sztuką Śląska oraz Muzeum Historii Kultury, do którego należą słynny Gabinet Fizyczny czy Górnołużycka Biblioteka Naukowa. Wystawy dostępne są również w języku polskim (opisy eksponatów, oprowadzanie dla grup).

Przez cały rok w Europa-Mieście Görlitz/Zgorzelec nie brakuje imprez kulturalnych. W kalendarzu znajdą Państwo m.in. Festiwal Teatrów Ulicznych Via Thea, Dni Jazzu, Europa-Maraton, Śląski Jarmark Grancarski, Festyn Staromiejski/Jakuby oraz Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wycieczka do Görlitz to również podróż kulinarna. Lokale znajdują się w zabytkowych obiektach, restauratorzy kuszą rozmaitymi specjałami. Rustykalnie czy romatycznie, kuchnia śląska, niemiecka czy śródziemnomorska – wybór należy do Państwa. Warto spróbować lokalnej potrawy „Śląskiego królestwa niebiańskiego“ i oczywiście piwa Landskron z tutejszego Browaru o tej samej nazwie.   


Informacja Turystyczna
Görlitz-Information
Obermarkt 32 (Górny Rynek)
02826 Görlitz
tel. + 49 3581 47 57 0, fax. +49 3581 47 57 27
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.goerlitz.de (polska wersja językowa)

Nasze usługi:
- rezerwacja noclegów (hotele, pensjonaty, mieszkania wakacyjne)
- sprzedaż biletów oraz pamiątek
- serwis informacji turystycznej
- programy pobytów dla grup
- rezerwacja restrauracji
- pośrednictwo przy wynajmie transportu

Dojazd ze Szklarskiej Poręby do Zgorzelca samochodem zajmuje około 1h 10 min.