×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to wsparcie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku. O dotację może ubiegać się miasto albo właściciel — nawet 98 % wartości inwestycji. Minimalny wkład własny to 2 %.
Dlatego Burmistrz Szklarskiej Poręby zaprasza mieszkańców do skorzystania z tej szansy na odnowienie własnych zabytkowych nieruchomości. Warto złożyć wniosek i przystąpić do programu.

Wnioski przyjmuje Biuro Obsługi Interesanta urzędu miejskiego w Szklarskiej Porębie (ul. Granitowa 2, pok. 3) do godziny 15 w piątek 24 lutego 2023 r. Decyduje kolejność złożenia wniosku, który musi zawierać:
1. dane osobowe składającego wniosek
2. nazwę i opis zabytku, przewidywaną wartość oraz kwotę udziału własnego
3. kwotę  o jaką ubiega się wnioskujący
4. wpis zabytku do rejestru zabytków według art. 8 ustawy o ochronie zabytków lub z ewidencji zabytków (zgodnie z art. 22 tej ustawy)

Szczegóły naboru na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Informacje o zasadach przekazują pracownicy Referatu rozwoju, planowania przestrzennego i nieruchomości UM — przez telefon pod numerem 757 547 715 oraz pocztą internetową Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.