×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Gala Karkonoskiej Marki Lokalnej w Sobieszowie

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zaprosiła do pięknie zrewitalizowanego pałacu w Sobieszowie kilkuset gości na galę Karkonoskiej Marki Lokalnej.

Gala Karkonoskiej Marki Lokalnej w Sobieszowie

Pachnące nowością Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Karkonoskiego Parku Narodowego 17 listopada '22 zamieniło się w salę wystawową prezentującą wszystko co najlepsze w Krainie Ducha Gór — owoce pracy lokalnych wytwórców, rękodzielników, producentów i usługodawców. Miejsce znalazł każdy, kto postawił na wyjątkowość swoich produktów. Tak, jak Miasto Szklarska Poręba, które kilkanaście lat temu wprowadziło na turystyczny rynek Magicznym Szlakiem Ducha Gór — zabawę rodzinną w aktywne poznawanie Szklarskiej Poręby.

Gala Karkonoskiej Marki Lokalnej w Sobieszowie

W sali konferencyjnej powitaniem znakomitych gości z karkonoskiego powiatu i okolic był występ nietuzinkowego zespołu Paraluzja — duetu Agnieszki Radziejewskiej i Bartłomieja Draki. Po miłym akcencie muzycznym głos zabrali gospodyni gali i gospodarz miejsca: Dorota Goetz prezesująca LGD PDG i Andrzej Raj — dyrektor KPN. Z ich ust padły ważne słowa o unikalnej wartości naszego subregionu i zrównoważonym rozwoju w dobie dynamicznych zmian klimatycznych.

Gala Karkonoskiej Marki Lokalnej w Sobieszowie

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję spróbować różnorodnych specjałów, mogliśmy też podziwiać dzieła rękodzielników oraz inne skarby Ducha Gór. Wszystko pyszne, świeże, zdrowe ładne i pożądane. Po tej zorganizowanej z rozmachem gali, możemy być pewni, że podkarkonoskie produkty lokalne wytwarzane w rytmie slow, będą się miały coraz lepiej. Ku zadowoleniu turystów i mieszkańców.

Kinga Iwanicka