×

Oznámení

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Studnia Czarny Kamień Resort & SpaStudnia, która znajduje się w lobby obiektu Czarny Kamień Resort & Spa, powstała przed kilkuset laty. Powstanie jej wiąże się z pojawieniem na naszych terenach Walończyków, którzy w dużej mierze przyczynili się do rozwoju i rozpowszechnienia tego regionu. Byli oni fachowcami od wydobywania i przetwarzania bogactw naturalnych, nazywani inżynierami, którzy posiadają wiedzę tajemną. Podejrzewamy, że to właśnie oni wykopali tę sztolnie, w poszukiwaniu  pirytów tzw. „złota głupców”. W pobliskim lesie prawdopodobnie znajdują się jeszcze 2 tego typu sztolnie, co wskazuje na obecność kopalni w tym miejscu.  Nasza natomiast ma 18 m głębokości do samego dna i obecnie pełni funkcję studni. Woda w niej została poddana badaniom, które wykazało wysokie nasycenie minerałami, jest zdatna do picia. Sztolnie można oglądać w lobby naszego obiektu przez szklaną podłogę, do czego serdecznie zapraszamy. Obecnie stanowi ona dużą atrakcję dla wszystkich odwiedzających nasz obiekt.

Zapraszamy do lobby obiektu, wstęp bezpłatny.

Legenda Czarny Kamień
Przed wiekami, gdy mroki dziejów minionych spowijały okolicę, w której się znajdujesz i gdy praprzodkowie Twoi powoli budowali świat, jaki dziś znasz  żył tu tajemniczy lud, którego krew być może płynie również w tobie.  To byli Walończycy, owiani legendą prastarzy inżynierowie i górnicy, którzy prawdopodobnie  posiadali wiedzę tajemną. Dzięki niej drążyli w skałach tunele i korytarze. Wydobywali  na dziewiczych wówczas jeszcze terenach bogactwa naturalne takie, o jakich nawet nie śnili najpotężniejsi władcy ówczesnego świata. Wzbudzali wśród wielu strach i niepewność, ale i jednocześnie podziw. Swym kunsztem górniczym oraz wiedzą  znacznie przyczynili się do rozwoju karkonoskich ziem.

Z przybyciem tych tajemniczych odkrywców wiąże się też tajemnica studni, której przeszłość nie jest do końca znana. Pradawne podania mówią właśnie o Walończykach, którzy w tej okolicy poszukiwali pirytów zwanych „złotem głupców”. Niech nie zmyli Cię ta pobudzająca wyobraźnię nazwa, albowiem celowo wprowadza ona w błąd, gdyż w istocie Walończycy szukali cudownego kamienia, którego magiczna moc miała im przynieść zdrowie, dostatek i wieczne życie. Czerń jego  miała być głębsza od najgłębszej studni, a jego piękno od urody najpiękniejszej dziewicy.

W pobliskim lesie napotkać można jeszcze ślady tych śmiałków, którzy szukali tego cudownego kamienia, który przetrwał w historii jako kamień mocy  lub jako kamień wiecznej tajemnicy, która kryje w sobie zagadkę całego wszechświata.  Wszelkie legendy i podania kierują nas jednak do miejsca, w którym się znajdujesz. To właśnie na dnie tej studni, drogi przybyszu, miał spoczywać ów „Czarny Kamień”. Nazwa jego była inspiracją do budowy naszego hotelu i naszych apartamentów. Wierzymy, że pobyt tutaj pozwoli Ci nie tylko wypocząć, ale pobrać mocy z kamienia, który ciągle leży nie wydobyty na dnie naszej studni. A może nawet cofnąć czas i zapewnić wieczną młodość.

Więcej informacji na stronie www:
www.czarny-kamien.pl
Czarny Kamień RESORT & SPA
ul. Wojska Polskiego 11,
58-580 Szklarska Poręba
Recepcja
tel. 75 769 38 54
tel.  + 48 536 150 050
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Hits: 533337
  • Hits: 5444
  • Hits: 2737
  • Hits: 2742
  • Hits: 2629
  • Hits: 4271