×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Od lipca 2008 do kwietnia 2011 roku SP ZOZ realizował projekt pn. „Poprawa jakości i dostępności usług medycznych poprzez dostosowanie budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szklarskiej Porębie do wymogów prawa”, dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

W ramach promocji projektu i zdrowego trybu życia powstała publikacja dostępna w Biurze Informacji Turystycznej.

Można się z niej dowiedzieć m.in.: dlaczego Szklarska Poręba ze swym specyficznym mikroklimatem wspaniale nadaje się do wypoczynku, uprawiania i trenowania rożnych dyscyplin sportowych.

W ulotkach znajduje się także tekst o tym jakie atrakcje czekają na turystów w nadchodzącym sezonie letnim.

Zawarta jest mapka sytuacyjna ze wskazówkami jak dojechać do Zakładu Opieki Zdrowotnej, a także informacja o projekcie, realizowanym przez ostatnie 3 lata.
 
Budynek Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Szklarskiej Porębie został wybudowany przed II wojną światową z przeznaczeniem świadczenia usług medycznych (kolejno: Szpital Chorób Płuc, sanatorium, zakład opiekuńczo - leczniczy).

Przed modernizacją z funduszy Unii Europejskiej nie spełniał obowiązujących wymogów prawa, a niedostosowanie placówki do określonych wymagań oznaczać będzie zamknięcie ZOL po dniu 1 stycznia 2011 roku. W programie dostosowawczym wskazano m.in. na konieczność modernizacji pomieszczeń, instalacje windy dla osób niepełnosprawnych oraz montaż zapór przeciw pożarowych.

Od stycznia 2007 roku SPZOZ w Szklarskiej Porębie wszedł w użytkowanie przedmiotowego budynku wraz z terenem, celem świadczenia między innymi usług z zakresu opieki długoterminowej. Istnieje możliwość hospitalizacji do 90 pacjentów, aktualnie ze względu na zniszczona struktura pomieszczeń, hospitalizowanych jest 55 pacjentów.

Głównym zadaniem jest dostosowanie budynku ZOL przy ul. Szpitalnej 1 do wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006 w sprawie wymagań jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej wraz z termomodernizacja budynku, a następnie w przygotowanych równolegle pomieszczeniach, zorganizowanie całodobowej poradni chirurgicznej, która będzie odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju świadczenia medyczne związane z charakterem i specyfika terenu górskiego.

Wykonanie prac adaptacyjnych i modernizacyjnych w obecnie użytkowanych pomieszczeniach pozwoli na dostosowanie funkcjonowania w/w pomieszczeń do obowiązujących wymogów i norm krajowych i unijnych.Czytaj więcej na www.spzozszklarska.com.pl