×

Notice

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Forum KARR ma markę wśród przedsiębiorcówPonad 400 spotkań biznesowych odbyli przedsiębiorcy uczestniczący w 24. Forum Kooperacji Firm, które Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego zorganizowała w tym roku w Szklarskiej Porębie. Wzięło w nim udział 130 firm z Polski, Niemiec i Czech.

Przedstawiciele biznesu mieli okazję poznać się na 15 minutowych sesjach, podczas których przedstawiali partnerom swoje pomysły na międzynarodową współpracę.

- Jesteśmy tu po raz drugi. W ubiegłym roku poznaliśmy na Forum firmę z Czech. Czeski kontrahent zajmuje się obecnie serwisowaniem naszych maszyn – mówi Beata Kłos z firmy Sitech z Polkowic. To duży dostawca foteli dla aut z koncernu Volkswagena.
- W tym roku poznałam inną interesującą firmę czeską, która specjalizuje się m.in. w spawaniu laserowym i zagadnieniach związanych z tekstyliami. Liczymy na współpracę w zakresie badania jakości naszych produktów – dodaje Beata Kłos.

Nowych kontrahentów na Forum szuka też Mariusz Fedoruk z wałbrzyskiej firmy Eco Fix – producenta opakowań z tektury.
- Spotkania bezpośrednie to najlepsza forma nawiązania kontaktu, stąd nasza obecność na Forum – tłumaczy.

Do Szklarskiej Poręby przyjechali także przedstawiciele spółki spedycyjnej Droper Logistic ze Świebodzic. To już „weterani” Forum, bo są tu już po raz piąty.
- Podczas poprzednich edycji pozyskaliśmy kilku klientów, z którymi współpracujemy do dziś. Forum jest ważną inicjatywą, warto być tu obecnym - uważa Lilianna Źylska-Dłużniewska, prezes zarządu Droper Logistic. – Ważne jednak, by wcześniej przygotować się do rozmów z potencjalnymi klientami, by podczas spotkań zaproponować już konkretne rozwiązania – dodaje.

Forum KARR ma markę wśród przedsiębiorcówSpotkania od prawie ćwierćwiecza organizuje Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, która wspiera rozwój przedsiębiorczości na pograniczu polsko – czesko – niemieckim. Dotychczas w Forum wzięło udział ponad 3 tysiące firm.

- Początkowo były to spotkania polsko-saksońskie. Później dołączyli do nas partnerzy z Czech. W ciągu tych lat przyczyniliśmy się do rozwoju przedsiębiorczości na pograniczu, bo przecież dzisiejsze, dobre polsko –niemieckie i polsko – czeskie relacje gospodarcze nie wzięły się znikąd – mówi Piotr Miedziński, prezes zarządu KARR S.A.

Podkreśla, że Forum z biegiem lat wyrobiło sobie dobrą markę wśród managerów.

- Polscy przedsiębiorcy chętnie poszukują zagranicznych kontaktów za naszym pośrednictwem. Początkowo trudniej było zapraszać przedstawicieli biznesu z Niemiec i Czech. To się zmieniło. Obecnie ponad połowa gości to przedsiębiorcy z zagranicy. Zwiększył się też zasięg Forum. Przyjeżdżają do nas przedstawiciele nie tylko lokalnych firm. Współpracujemy już z przedsiębiorcami z całego Dolnego Śląska i innych części Polski – dodaje Miedziński.   

Forum służy mikro, małym i średnim firmom do zaprezentowania ich oferty, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów handlowych. Podczas spotkania KARR zapewnia biznesowe doradztwo i tłumaczy. Udział jest dla przedsiębiorców całkowicie bezpłatny.

24. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm współfinansowała Unia Europejska w ramach projektu „InnoCoopPolSax“, który pobudza innowacyjność gospodarczą na pograniczu polsko-saksońskim.

(Materiał prasowy KARR S.A. / fot. Kikomo.pl)

Projekt „Wsparcie transgranicznej i wspierającej innowację współpracy na polsko - saksońskim pograniczu” (InnoCoopPolSax - Support of innovation-oriented cross border cooperation in the Polish-Saxon border region) jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

  • Hits: 390
  • Hits: 30891
  • Hits: 362
  • Hits: 552
  • Hits: 292