×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

27 i 28 września w Dusznikach Zdroju odbyły się Centralne Zawody Młodzików w biathlonie letnim - zawody rangi mistrzostw Polski w tej kategorii. Gościnnie w zawodach wystartowali biathloniści z Ukrainy. W pierwszym dniu zawodów zostały rozegrane biegi indywidualne a w drugim dniu sprinty.

W zawodach wystartowali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J.I. Sztaudyngera ze Szklarskiej Poręby, osiągając bardzo dobre wyniki . W biegu indywidualnym drugie miejsce zdobył Dawid Makówka, siódmy był Paweł Więckowski a ósmy Paweł Lech. Wśród dziewcząt najlepiej start wyszedł Idze Kordasiewicz, która była trzecia (druga wśród Polek), a w pierwszej dziesiątce zmieściła się jeszcze Maria Balicka zajmując siódmą pozycję (szósta wśród Polek).
W drugim dniu zawodów, w sprintach Dawid Makówka tylko o 2 s przegrał z trzecim zawodnikiem zajmując 4 miejsce (był trzeci wśród Polaków bo wygrał Andrij Stetsko z Ukrainy), dziewiąte miejsce (7 m) zajął Paweł Więckowski a dziesiąte ( 8 m) Paweł Lech.  Wśród dziewcząt bardzo dobry start zaliczyła Jadwiga Wijas, bo co prawda zajęła piąte miejsce, ale była druga wśród Polek, ósme miejsce (5 m) zajęła Iga Kordasiewicz a  dziesiąte (7 m) Katarzyna Korzeń.

W środę - 7 października na stadionie w Piechowicach zostaną rozegrane zawody w biathlonie letnim o Puchar Karkonoszy. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby oraz UKS Krokus z Piechowic.
Zawody rozegrane zostaną w kategorii młodziczek i młodzików ( uczniowie gimnazjum i I klasy Liceum) oraz nadziei biathlonowych ( uczniowie szkół podstawowych)
Młodzicy pobiegną 4,5 km , młodziczki 3 km, najmłodsi odpowiednio 3 km i 2 km. W każdej kategorii są dwa strzelania - jedno w pozycji leżącej, a drugie w pozycji stojącej.