×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Od 1 czerwca  zostało otwartych w Karkonoszach kilka szlaków zamkniętych dotąd dla ochrony cietrzewi. Udostępniony został szlak zielony od schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem, zielony z Polany do szlaku czerwonego nad Kotłem Wielkiego Stawu oraz niebieski od granicy KPN przez Czoło do Skalnego Stołu. Szlak żółty od schroniska PTTK Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów jest już otwarty.  Szlak niebieski przez Kocioł Małego Stawu pozostanie jeszcze zamknięty do czasu, aż gniazdo opuszczą młode sokoły wędrowne.

Usługi opiekuńcze, medyczne, pocztowe i bankowe

KOMUNIKAT DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Dziś w Szklarskiej porębie podpisano umowy z wykonawcami nowych punktów widokowych

Odszedł Kolega, fascynat sportem, rekreacją, dobrą zabawą i rozrywką. Człowiek traktujący pracę z poświęceniem i z pełnym zaangażowaniem

Na cmentarzu w Zbytowej 11 lipca br. pożegnaliśmy Reginę Włodarczyk-Puchałę — zasłużoną Artystkę szkła

Spotkanie Ludzi Gór po raz trzynasty było okazją do rozmów, wymiany poglądów i uhonorowania zasłużonego mieszkańca

Burmistrz Szklarskiej Poręby ogłosił I otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w roku 2019 dla organizacji pozarządowych działających na terenie Szklarskiej Poręby

W Szklarskiej Porębie gościli przedstawiciele Autonomicznej Republiki Adżarii. Delegacja z Gruzji przebywała na Dolnym Śląsku w ramach Współpracy Regionów Dolnego Śląska i Adżarskiej Republiki Autonomicznej Gruzji. Przyjazd do Szklarskiej Poręby był częścią wizyty studyjnej na Dolnym Śląsku.

Władze państwa zaostrzyły zasady bezpieczeństwa mające nas WSZYSTKICH UCHRONIĆ przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

Korzystałeś z funduszy UE? Opowiedz jak je WYKORZYSTAŁEŚ

Tragiczne wieści jakie nadeszły dziś z Gdańska o śmierci prezydenta Pawła Adamowicza spowodowały pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali. Wobec ciosu, który spadł na Rodzinę prezydenta Gdańska, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Można jedynie życzyć sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić.

Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Z uwagi na szacunek i pamięć o tragicznie zmarłym Pawle Adamowiczu prosimy mieszkańców i turystów o chwilę refleksji i zadumy oraz o powstrzymanie się od zabaw i imprez o charakterze rozrywkowym.

Burmistrz Szklarskiej Poręby
Mirosław Graf

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zmarł 14 stycznia wskutek ran zadanych przez zamachowca dzień wczesniej podczas gdańskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (źródło: 24wroclaw.pl)

W obliczu haniebnego ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Szklarska Poręba wyraża najgłębsze współczucie rodzinie zamordowanego Gospodarza Miasta, przyjaciołom oraz mieszkańcom.
Jednocześnie wyrażamy słowa potępienia wobec tego i podobnych aktów niczym nieusprawiedliwionej agresji.
Morderstwo gdańskiego Prezydenta jest tym bardziej oburzające, że zbrodniarz dokonał go podczas pokojowego wydarzenia, kiedy ludzie dobrej woli cieszyli się ze wspólnej pomocy potrzebującym, dzieląc się z innymi dobrem.
Szklarska Poręba wraz z Gdańskiem i Polską pogrążona jest w żalu, jednocząc się w żałobie.

W dniach 17-19 sierpnia 2018 w Świnoujściu odbyła się dziesiąta edycja imprezy Sail Świnoujście. Po raz szósty obecna była tam ekipa z Karkonoszy: Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Uzdrowisko Cieplice. Jak co roku prezentowaliśmy ofertę naszego pięknego regionu zarówno w wersji letniej jak i zimowej. Słoneczna pogoda zachęcała do odwiedzania naszego stoiska.

Dnia 25.08.2018 gościliśmy w naszym Mieście Panią redaktor Katrin Kühne z National German Radio Deutschlandfunk. Zasięg tego radia to ok. 1,6 miliona słuchaczy. Głównym tematem Jej audycji była Kolej Izerska i zębata.

Święto Wojska Polskiego w Szklarskiej Porębie uczczono w niekonwencjonalny sposób. Pod hasłem "Dla Niepodległej" odbył się Festyn Maksymilianki. Z uwagi na przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania niepodległości tradycyjny festyn został przygotowany w wyjątkowej oprawie.

Forum Izerskie, czyli spotkanie w rocznicę odbudowy mostka na Izerze łączącego Szklarską Porębę-Orle z osadą Jizerka odbyło się 14 lipca 2018 r. po raz trzynasty. Tym razem wyjątkowo nie nad brzegiem Izery a w Stacji Turystycznej Orle.
Dopisała znacznie większa niż w roku ubiegłym liczba zacnych gości. Wśród miłośników Gór Izerskich i działaczy na rzecz współpracy polsko-czeskiej, którzy zawitali w Orla, wymienić należy:

W dniach 8-11 czerwca delegacja mieszkańców Szklarskiej Poręby przebywała z oficjalną wizytą w  niemieckim Bad Harzburg – naszym partnerskim mieście. Wyjazd zorganizowany został w ramach cyklicznych wzajemnych odwiedzin, którym od lat już przyświeca hasło „ Przyjaciele odwiedzają przyjaciół”.

W piątek (2018.06.08) w Szklarskie Porębie, z inicjatywy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, zostały posadzone trzy dęby z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dęby posadzone zostały na przylegających do siebie gruntach należących do lasów, czyli skarbu państwa, Gminy Szklarska Poręba oraz Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

12 maja już po raz ósmy na terenie Przedszkola nr 2 na Osiedlu Huty zorganizowany został Festyn Hutniczy, gdzie spotkało się kilka pokoleń mieszkańców naszego miasta. Uczestnikom zabawy nie przeszkadzała kapryśna pogoda. Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby każdy uczestnik festynu znalazł coś dla siebie. Po oficjalnych powitaniach i przedstawieniu programu na dzisiejszy festyn krótki program artystyczny przedstawiły przedszkolaki z grupy „Króliki” i „Tygryski” Przedszkola Samorządowego nr 2. Wszystkich zebranych przywitali powitanką „Witamy w naszej miejscowości”, następnie pięknie zaśpiewały hymn przedszkolny „Kryształek” i świetnie zatańczyły „Grozik”.