×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Nowy miejski parking przy ulicy Turystycznej to dobry punkt wyjścia zarówno w góry, jak i do centrum miasta

Po krótkiej przerwie i istotnych zmianach w Szklarskiej Porębie-Dolnej otwarto sklep spożywczy. To ważne nie tylko dla mieszkańców osiedla, oddalonego od centrum miasta, ale i dla turystów, których wcale nie mało zatrzymuje się w -Dolnej i przechodzi przezeń do licznych atrakcji.

Od dziś także w Szklarskiej Porębie dostępny jest nowy, duży parking przy ulicy Turystycznej (lokalizacja parkingu na mapie). Idealnie nadaje się dla zmotoryzowanych turystów wybierających się w Karkonosze oraz chcących pospacerować po centrum miasta.

Ponad 100 miejsc parkingowych i przystępna cena postoju czynią z nowego parkingu turystyczny hit tego lata!

Przykładowe czasy dojścia z parkingu:
→ skrzyżowanie 1 Maja × Turystyczna ~ 5 min.
→ Ski Arena Szrenica ~15 min.
→ Skwer Twórców Radiowej Trójki ~10 min.

Parking ma 106 miejsc parkingowych + 4 dla osób z niepełnosprawnościami. Wyposażony jest w toalety (również dostosowane dla ON) oraz stoły piknikowe, przy których można odpocząć i się posilić.
Na parkingu także przewidziano zatoczkę autobusową.

Stoły piknikowe to miły akcent, który na pewno turyści docenią

Kartą lub gotówką

Korzystanie z parkingu jest bardzo proste. Przy wjeździe pobieramy bilet i parkujemy. Parkowanie opłacamy przed wyjazdem w parkomacie. Nie jest skomplikowane — można płacić gotówką lub kartą. Skanujemy bilet w okienku kodem kreskowym do góry. Jeśli chcemy wyświetloną kwotę opłacić kartą, to klikamy na monitorze odpowiedni symbol i przykładamy kartę do czytnika, a dalej postępujemy zgodnie z komunikatami na wyświetlaczu czytnika. Jeśli płacimy gotówką — wkładamy banknoty i/lub wrzucamy monety do odpowiednich okienek.
Po opłaceniu wyświetla się komunikat, że możemy jechać.

Parkomat umożliwia opłacenie postoju gotówką i zbliżeniową kartą płatniczą

Cennik parkowania aut osobowych i busów do 9 miejsc:
• 30 minut — 1 zł
• 1 godzina — 5 zł
• 2 i 3 godzina — 4 zł
• 4 i każda kolejna godzina — 3 zł
• całodobowy — 50 zł
• abonament półroczny — 500 zł
• abonament roczny — 800 zł

Opłacanie postoju jak i korzystania z toalety nie powinno nastręczyć nikomu kłopoty

Opłata za toaletę to 2 zł. Można ją uiścić zbliżeniową kartą płatniczą VISA / MasterCard lub monetami: o nominałach 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł i 2 zł oraz 50 eurocentów. Skorzystanie jest proste — wystarczy wrzucić monety lub nacisnąć OK na czytniku kart i zbliżyć kartę, a następnie nacisnąć przycisk OTWARCIE DRZWI na panelu.
Automat płatniczy nie wydaje reszty.

Inwestycje infrastrukturalne nie należą do tanich, jednak parking przy Turystycznej powstał dzięki rządowemu dofinansowaniu

Na nasze auta oko będą mieli miejscy strażnicy, bowiem cały parking jest monitorowany kamerami.

Parking został dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2 976 000 zł, przy całkowitej wartości inwestycji 2 977 779 zł.