×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Zamknięta droga wojewódzka 358

Od 7 czerwca do 23 lipca 2022 roku nieprzejezdny (bez wyjątku) będzie odcinek ulicy Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci.
Prowadzona na tym odcinku będzie inwestycja pn. Remont drogi wojewódzkiej nr 358 na odcinku Szklarska Poręba kilometr 46+160 do kilometra 47+100 (odcinek zaznaczone na mapie).

Objazd do Świeradowa-Zdroju przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec, Starą Kamienicę, Kwieciszowice, Krobicę (trasa na mapie).

Wycinek mapy przedstawiającej zamknięty czasowo odcinek dw 358 - ulicy Armii Krajowej

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami.

Choć droga będzie zamknięta przez 1 miesiąc i 16 dni, to jej naprawa powinna zapewnić dobrą jakość nawierzchni przez wiele następnych lat. Warto więc przecierpieć 1,5 miesiąca.

Droga 358 ze Szklarskiej Poręby do Włosienia jest zarządzana przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Instytucja województwa dolnośląskiego jest także zleceniodawcą czerwcowo-lipcowej naprawy.