×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Szklarska Poręba zapoznaje ukraińskich uchodźców z atrakcjami miasta

Dla dzieciaków i opiekunów Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej zorganizował wycieczkę do DINOPARK-u. Frekwencja dopisała — na wycieczkę zgłosiło się... 225 osób! Wystartowaliśmy z 4 Peronu, na którym od wielu tygodni odbywały się warsztaty dla najmłodszych uchodźców.
Pociągiem Kolei Dolnośląskich grupa przejechała do Szklarskiej Poręby-Średniej. W DINOPARK-u dzieci wyszalały się korzystając z parkowych atrakcji. Słodki poczęstunek był przemiłym podsumowaniem zabawy.
W drogę powrotną wyruszyliśmy pieszo. A po drodze czekała niespodzianka — zaproszenie do zwiedzenia Dom Carla i Gerharta Hauptmannów. Lokalna historia i sztuka zaciekawiła gości z Ukrainy. Wszak niektórzy są u nas już drugi miesiąc, więc chętnie zapoznają się ze Szklarską Porębą.

Ogromne podziękowania należą się DINOPARK-owi za przyjęcie licznej grupy, za poczęstunek i super zabawę. Nie mniejsze podziękowania kierujemy do Muzeum Karkonoskiego za bezpłatny wstęp do Domu Braci Hauptmannów.

A już  30 kwietnia o godzinie 10 startuje wycieczka pod hasłem POZNAJ SWOJE MIASTO, na którą MOKSiAL zaprasza wszystkich mieszkańców.

Sylwia Cybulska (opiekunka wycieczek)
Miejski Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej