×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Przez 5 dni na stoku slalomowym w Zieleńcu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych i licealnych walcząc o tytuły mistrzowskie w snowboardzie i narciarstwie alpejskim.

Pierwsi 13 lutego na stoku walczyli snowboardziści gimnazjaliści, którzy w składzie Maciej Sulima, Mateusz Hurnowicz i Jan Skawiński zajęli I miejsce. Indywidualnie I miejsce zajął także Maciej Sulima.

Sukces starszych kolegów powtórzyli uczniowie SP 5. Drużyna snowbordzistów w składzie Konrad Pleszczyński, Marcin Zawół i Paweł Skawiński także zajęła I miejsce. Konrad Pleszyński indywidualnie staną na drugiej pozycji podium.

14 lutego 2013 roku rywalizowały dziewczynki. Klaudia Kamińska, Małgorzata Kornalewicz, Aleksandra Grycak ze szkoły podstawowej nr 1 wszystkie z klasy IV zajęły drużynowo II miejsce. Małgorzata Kornalewicz zajęła indywidualnie III miejsce.

Dzień później odbyły się zawody chłopców. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna chłopców z SP nr 1 w składzie Nikodem Palewski , Nikodem Siudak z klasy IV , Jakub Krysztofiak z klasy V. Natomiast SP 5 w składzie Dominik Żak, Mateusz Żołyniak, Konrad Pleszczyńśki, drużynowo zajęła II

18 lutego w slalomie gigancie rywalizowały gimnazjalistki. Drużyna w składzie Weronika Babicz, Klaudia i Jagoda Torbus wywalczyły I miejsce. Indywidualnie najlepsza była Weronika Babicz, która stanęła na III miejscu podium. Gimnazjaliści nie powtórzyli sukcesu koleżanek. Chłopięca drużyna nie wystartowała w zawodach. Licealiści także stanęli do walki na stoku slalomowym. Za to 22 lutego uczennice naszego Liceum zdobyły III miejsce  w punkatacji drużynowej  w Dolnośląskiej Licealiadzie w snowboaradzie w Zieleńcu (Natalia Hunkiewicz, Joanna Kościańska, Wiktoria Junkiewicz).  Konkurencje Dziewczyn wygrała Natalia Hunkiewicz osiągają czas lepszy nawet od chłopców.