×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Maja Włoszczowska z medalem Biegu Piastów na 30 kilometrów biegu narciarskiego dowolną techniką

Świeży śnieg, kilka stopni mrozu, bez wiatru – w takich warunkach rozegrano w piątek 4 marca, dwie konkurencje w ramach XLIV Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Na dystansie 6 km zaimponowali znakomitą formą Piotr Skowron i Jadwiga Grynkiewicz. W biegu na 30 km dowolną techniką wygrali Czesi: Petr Knop i Petra Hynčicová.

Podium mężczyzn w Biegu Piastów

Zaliczana do cyklu biegów SkiTour szóstka była bardzo szybka, a walka o pierwsze miejsca — zacięta i intensywna. Na mecie zawodnicy padli. Kolejny w sezonie fantastyczny finisz wykonał jeleniogórski trener i zawodnik Piotr Skowron. Wyprzedził Wojciecha Wojtyłę i Ireneusza Rabskiego.
W rywalizacji pań klasę pokazała jedna z najlepszych biegaczek narciarskich świata w kategorii wiekowej +50 — Jadwiga Grynkiewicz. Wygrała ze sporą przewagą nad znacznie młodszymi rywalkami.

Podium kobiet w Biegu Piastów

Bieg na 30 km, wliczający się w cykle Worldloppet i SkiTour, organizatorzy poprowadzili wymagającą trasą z podbiegami na Cichą Równię i trasą Elektrowni Turów. Od reszty rywali uciekli renomowani Petr Knop i Toni Escher. Na końcówce lepszy okazał się Czech.
Bieg kobiet należał do Czeszki Petry Hynčicovej i bieszczadzkiej gazeli Andżeliki Szyszki. Sześć minut później finiszowała 18-letnia Kinga Mareczek — jedna z najlepszych polskich biegaczek młodego pokolenia.
Świetne dziewiąte miejsce na 30 km zajęła wicemistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska. Mieszkanka Jeleniej Góry często przyjeżdża w Góry Izerskie na biegówki.

Wielu zawodników Biegu Piastów '22 ozdobiło twarze napisem NO WAR (NIE wojnie) oraz ukraińskimi barwami

Za plecami najszybszych też działo się wiele. Uczestnik wszystkich edycji Biegu Piastów, 79-letni Walter Judka pokonał 6 km w ponad 38 minut. Jego 12-letnia wnuczka Ola była szybsza o 5 minut. Druga wnuczka, 6-letnia Iga, biegła z rówieśniczką Marią z rodziny Smykowskich, także wspaniałych biegaczy. Dziewczynki przebiegły dystans w 1 godzinę i 21 minut.

Bieg Piastów, poza zawodowcami, przyciąga także rzeszę amatorów, którzy nie potrzebują wygranej. Liczy się udział