×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

W drugim dniu Biegu Piastów – najstarszej i największej w Polsce imprezie narciarstwa biegowego odbył się bieg na 30 km stylem dowolnym. Na Polanie Maliszewskiego stanęło prawie sześciuset zawodników podzielonych na 3 grupy, startujące po sobie w dwuminutowych odstępach. Wg regulaminu pierwsze 50m zawodnicy musieli przebiec stylem klasycznym pod groźbą dyskwalifikacji w razie wyłamania.

Pogoda i warunki do biegu były dużo lepsze niż poprzedniego dnia. Zmrożony śnieg był nośny i w znacznym stopniu ułatwiał nabranie prędkości, tak więc uczestnicy w bardzo krótkim czasie zrobili pętlę przez Rozdroże pod Cichą Równią z powrotem na polanę.

Pierwszy zawodnik Radek Sretr pojawił się na mecie po ponad godzinie od startu, ale biorąc pod uwagę czas przebiegu, szybszy od Czecha był Amerykanin Andy Liebner z Alaski, który ostatecznie wygrał bieg. Drugie miejsce zajął nasz rodak Radosław Szwede. Wśród kobiet najlepsza była również obywatelka Czech Gabriela Soukalova, która ukończyła bieg z wynikiem 01:24:28. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się Polki : Izabela Daniło z Piechowic i Sylwia Malinowska z Czarnego Boru.

Wszyscy zawodnicy biegu na 30 km, tak jak i pozostałych biegów na dystansie 50 i 26 km, otrzymywali na mecie pamiątkowe medale za udział w imprezie.