×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Aura nie była łaskawa, a zawodnicy musieli dać z siebie wiele

Około tysiąca zawodników i zawodniczek w piątek uczestników 43. Biegu Piastów dotarło do mety biegów na 6 i 30 kilometrów. Faworyci błysnęli formą i zwyciężyli.

Było mokro, w niektórych miejscach grząsko, padał deszcz, ale rzesza biegaczy i tak wyglądała imponująco na Polanie Maliszewskiego, na którą wrócił start BIEGU PIASTÓW.
Niemiec Toni Escher, który startuje i wygrywa w Górach Izerskich od lat, poradził sobie na trzydziestce dowolnym krokiem, pokonując Mateusza Chowańca z Kościeliska i Martina Švarca z Jabłońca nad Nysą. Chowaniec jest serwismenem kadry narodowej kobiet.

Wśród pań tempo nadawały podopieczne Justyny Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego z kadry narodowej. Magdalena Kubielusz z SOKOŁA Szczyrk zwyciężyła z ponad pięcioma minutami przewagi nad Agatą Warło. Trzecie miejsce zajęła Tereza Hujerová z Jabłońca nad Nysą.

Najlepsi na 30 km FT już odpoczywali, kiedy ruszyli zawodnicy biegu na 6 km stylem klasycznym. Ta konkurencja-zachęta do biegania na dłuższe dystanse Biegu Piastów przyciągnęła nie tylko debiutantów, ale i renomowanych biegaczy. Dla nich było to przetarcie przed pięćdziesiątką.
W rywalizacji pań pierwsza przybiegła na metę Klára Moravcová, a tuż za nią znakomita, walcząca z całych sił Katarzyna Witek. Wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Sobiczewski.