×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

47 Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

Koronny dystans 50 kilometrów Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach przez Góry Izerskie ukończyło 1357 osób. Najszybszym był, jak przed rokiem, Michał Skowron. Po wyrównanej rywalizacji, wyprzedził renomowanego czeskiego zawodnika Petra Knopa. W rywalizacji pań dominacja Czeszki Adéli Ročárkovej-Boudíkovej była zdecydowana. Za jej plecami pasjonujący pojedynek o drugie miejsce stoczyły Kateřina Moravcová i bieszczadzka błyskawica Andżelika Szyszka. Nieznacznie szybsza okazała się pierwsza z nich. Najszybsza z Polek, wraz z Michałem Skowronem otrzymali nagrody od Radiowej Jedynki — patrona medialnego Biegu Piastów.

Biegi Piastów na 50 km są świętem amatorskiego biegania. W tym roku na trasie spotkali się znajomi od wielu lat: Edward Dudek — jedyny, który ukończył wszystkie edycje zawodów na najdłuższym dystansie — z debiutantami, dla których pięćdziesiątka jest największym wyzwaniem sportowym w życiu.

47 Bieg Piastów — Festiwal Narciarstwa Biegowego

Zawodnicy i kibice chwalili wygodną bazę zawodów — Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Biegacze mogli się w niej zapisać na zawody, odebrać numer startowy, przebrać, zostawić rzeczy w depozycie, pójść na start oddalony o zaledwie kilkadziesiąt metrów, a po zakończeniu biegu wziąć prysznic, zjeść i odpocząć w jednym z licznych, ogrzewanych i otwartych dla wszystkich pomieszczeń.

Po latach ograniczeń z powodu pandemii wzrosła frekwencja i znacznie więcej zawodników przyjechało z innych krajów. Reprezentowanych było 25 państw, w tym tak odległe jak Australia, Nowa Zelandia, Kanada, USA. Wielu było Czechów i Niemców.

Podium Bieg Piastów '23 na 50 km

mężczyźni
1. Michał Skowron 141'36'
2. Petr Knop 141'44"
3. Mateusz Haratyk 142'26"

kobiety
1. Adela Boudikova Rocarkova 155'46"
2. Katerina Moravcova 164'46"
3. Andżelika Szyszka 165'05"

Wyniki: https://wyniki.datasport.pl/results4016

Źródło: stow. BP