×

Hinweis

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Dnia 15 listopada gościliśmy węgierskich dziennikarzy i tur-operatorów. Czas, który spędzili w Szklarskiej Porębie został wykorzystany maksymalnie. Już po przekroczeniu granicy w Jakuszycach goście uczestniczyli w spotkaniu z Komandorem Biegu Piastów Julianem Gozdowskim.

Kolejnym miejscem, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w programie był Wodospad Kamieńczyka. I poraz kolejny okazało się,że nie tylko filmowcy kręcący Opowieści z Narni zostali urzeczeni tym miejscem. 

Naszym przewodnikiem po Karkonoskim Parku Narodowym był Pan Michał Makowski , który był również gospodażem w Centrum Edukacji Ekologicznej gdzie dziennikarze zapoznali się z ekspozycją i zobaczyli krótki film o naszym parku. Po wędrówkach na chwilę odpoczynku dziennikarze udali się do Chaty Walońskiej, gdzie uczestniczyli w Celebrze Walońskiej. Kolejnym punktem w ich wędrówce były tym razem podróże kulinarne po polskiej kuchni. Gospodarze Karczmy Karkonoskiej przygotowali prawdziwą ucztę.

Szklarska Poręba tak spodobała się Węgrom, że nawet późnym wieczorem pojechali na Zakręt Śmierci by zobaczyć rozciągającą się panoramę, a wczesnym ranem byli gośćmi Leśnej Huty.

Miejmy nadzieję, że miasto pod Szrenicą pozostawiło po sobie niezapomniane wrażenia, a turyści Węgierscy będą częściej nas odwiedzać.